Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą olejek arganowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą olejek arganowy. Pokaż wszystkie posty

piątek, 22 kwietnia 2016

Shinybox - kwiecień 2016

SHINYBOX - KWIECIEŃ 2016 SPRING XO XO!

Odkryj w sobie wiosnę, czyli nowe pudełko Shinybox


Czekałam na to pudełeczko z niecierpliwością. Zmiana sposobu wysyłki pudełek Shinybox, chyba nie była najlepszym pomysłem. Kurierem przesyłki przychodziły zaraz na drugi dzień. Teraz zajmuje się tym Poczta Polska i ja na swoją przesyłkę czekałam 3 dni. Szkoda, że tak wyszło, ale za to zawartość bardzo urozmaicona.



1. URODA - OIL REPAIR - Kuracja regenerująca


Produkt, który tutaj chyba jest gratisem, bo nie ma jego opisu na dołączonej kartce. Jednak to on bardzo mnie ucieszył. Regenerujący olejek Oil Repair jest połączeniem odżywiającego olejku z Avocado z odbudowującym olejkiem z Marula i silnie nawilżającym olejkiem Arganowym. Przeznaczony jest do skóry przesuszonej i wrażliwej.

Osobiście nie przepadam za taką formułą odżywiania skóry, ale wypróbuję i zobaczymy czy się polubimy :)

Cena produktu: ok. 22zł

2. PILOMAX - ODŻYWKA WAX EXPRESS włosy grube i normalne.


Kosmetyk przeznaczony do włosów zniszczonych, sztywnych, grubych i normalnych. Odżywia i kondycjonuje włosy i skórę głowy. Wygładza włosy i nadaje im połysk. Chroni włosy przed uszkodzeniem i rozdwajaniem.

Cena produktu: 20,50/200ml produkt pełnowymiarowy

Jestem własnie na etapie regeneracji moich włosów po zimowym i chorobowym okresie. Testuję różne produkty szukając tego efektywnego. Może to właśnie będzie ten produkt, tylko przydałby się jeszcze szampon z tej serii. :)


3. IDEEPHARM - KREMOWY OPATRUNEK Podologic Med


Doskonale odżywia, wspomaga regenerację i odnowę skóry oraz jej naturalną odporność na uszkodzenia. Skóra stóp odzyskuje elastyczność, gładkość i zdrowy wygląd.

Cena: 11,60/100ml otrzymujemy 30ml

Czas przygotować stopy do lata:)

4. LAMBRE - ODŻYWKA DO PAZNOKCI Natural Beauty

 Otrzymałam wersję odbudowującą


Nawilża, odżywia i dba o prawidłowy wzrost paznokci i ich zdrowy wygląd.

Cena: 17,90/10ml Produkt pełnowymiarowy

Może on zaradzi moim rozdwajającym się paznokciom.

5. CZTERY PORY ROKU - SKONCENTROWANE SERUM DO RĄK I PAZNOKCI


Wysoka koncentracja składników aktywnych, skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry dłoni.

Cena: 8,59/50ml Produkt pełnowymiarowy

Miałam już kremy i serum do rąk z tej firmy. Wszystkie podrażniały moje oczy, nie mogłam ich używać. Może ten będzie inny, choć wątpię. Ale może mnie zaskoczy :)

6. GESHA - COLLAGEN DRINK


Upominek od Shinybox. Zawiera hydrolizowany kolagen morski o nazwie "Peptan" z Francji. Ma on zapewnić młodszy i zdrowszy wygląd.

Cena:79zł/10sztuk  otrzymujemy 1 sztukę

Poczytałam sobie o tym produkcie trochę. By można było zauważyć widoczne efekty potrzeba kuracji przez parę miesięcy. Miesięczna kuracja to koszt 199zł. Trochę więc drogo, a smak taki sobie. Chyba wolę zielone drinki własnej roboty :)

COSMEPICK - poczwórne cienie do powiek

 Moje kolorki :)


Formuła bogata w naturalny jedwab i minerały, które zapewniają efekt idealnej gładkości. Witamina E zapewnia odpowiednią pielęgnację delikatnej skóry powiek. Cienie dostępne są w kasetkach zawierających wygodny aplikator.

Cena: 12zł/szt. produkt pełnowymiarowy

Kolory bardzo fajne. Test zrobię w poniedziałek, wtedy pokarzę jak wyglądają na oku i coś więcej o nich napiszę.

VASELINE - ROSY LIP BALSAM DO UST Z OLEJKIEM RÓŻANYM I MIGDAŁOWYM

Zapewnia miękkość i zdrowy wygląd ust. Przywraca wargom ich naturalny koloryt oraz świetnie sprawdza się w roli delikatnego błyszczyka.

Cena: 9,99zł/20g Produkt pełnowymiarowy

ONE INGRIDIENT - intensywny krem odnawiający ze śluzem ślimaka

                                    

Jedyny dostępny na rynku naturalny krem do twarzy zawierający aż 95% niezwykle cennych składników aktywnych, w tym 80% śluzu ślimaka jakości premium.  Skoncentrowana formuła wyjątkowo szybko i kompleksowo niweluje wszelkie niedoskonałości cery.

Cena: 249zł/50 ml, Cena za saszetkę: 9,99zł otrzymujemy jedną saszetkę - 2ml

Kiedyś miałam już krem ze śluzem ze ślimaka. Bardzo nie podobał mi się jego zapach. Tego jeszcze nie otwierałam, ale jak przetestuję to coś więcej napiszę.

PRÓBKI:
Szampon Pokrzywa do włosów przetłuszczających się FARMONA
Krem ujędrniający DZIKA RÓŻA - FARMONA

Jak podoba się Wam pudełko Shinybox na wiosnę?

Wg mnie jest lepsze niż beGlossy w tym miesiącu. Ale to już zależy od potrzeb użytkowniczek :)

środa, 10 lutego 2016

PRETTY BOX - LUTY 2016

IDZIE LUTY SZYKUJ BUTY - WALENTYNKOWY PRETTY BOX



Nowy BOX, który odkryłam niedawno na jakimś blogu, bardzo mnie zaciekawił. Postanowiłam sprawdzić co w sobie kryje. Zamawiając boxa mamy do wyboru dwie wersje:
BASIC - zawierającą 4 kosmetyki
PREMIUM - zawierającą 6 produktów.

Ja zamówiłam tą drugą wersję. Oto czym zachwycił mnie ten box:



PEELING TRUSKAWKOWY DO UST


Zawiera bardzo drobne kryształki cukru usuwające w delikatny a jednocześnie niezwykle skuteczny sposób martwe komórki naskórka. Preparat wzbogacony kompleksem nawilżająco - witaminowym zapewnia wrażliwej skórze ust skuteczną pielęgnację. Wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę. Usta stają się aksamitnie miękkie, jędrne i odzyskują naturalny koloryt.

Cena: 8zł

Produkt o super smaku i zapachu. Bardzo mnie cieszy, gdyż mam wiecznie problem z popękanymi ustami.

MYDEŁKO YOPE

Super pachnące cytrynowo mydło z naturalnym ekstraktem z liści werbeny pospolitej. Aromat werbeny daje poczucie świeżości i poprawia nastrój. Do tego ma działanie antybakteryjne i zmiękczające naskórek. Kosmetyk zawiera też dużą ilość gliceryny roślinnej, która nawilża, uelastycznia i wygładza skórę. W składzie są też witaminy B5 i alantoina łagodząca podrażnienia i wspomagająca regenerację naskórka.

Cena: 17zł

Dużą butelka pięknie pachnącego mydła. Bardzo odświeża i pobudza do aktywności po męczącym dniu. Super produkt.


ORGANICZNE MASŁO SHEA NIERAFINOWANE Z GHANY


Naturalne nierafinowane masło shea wytwarzane ręcznie przez wspólnotę kobiet w Ghanie w ramach programu aktywizacji ekonomicznej regionu (Fair Trade) Masło shea nierafinowane jest twarde o żółtym kolorze i charakterystycznym orzechowo-drzewnym zapachu.

Cena: 29,99zł

Nigdy nie używałam takiego mydła. Raczej wszędzie jest ono w składzie produktu, ale nierafinowanego mydła shea jeszcze nie miałam. Wygląda ciekawie, ma przyjemny zapach. Zobaczę jak się sprawdzi.

ARGAN OIL MASK


Działa wygładzająco i nawilżająco na skórę głowy. Produkt idealny do włosów zniszczonych, suchych, matowych, bez życia. Wzbogacona olejkiem jojoba i słonecznikowym. Silnie regenerująca, nawilżająca, zwiększająca objętość włosów maska.

Cena: 17zł

Maski z olejkiem arganowym używam bardzo często. Zobaczymy jak ta się sprawdzi.

MICELARNY ŻEL DO MYCIA TWARZY I DEMAKIJAŻU GoCRANBERRY


Płyn przeznaczony jest do codziennego oczyszczania twarzy i demakijażu. Dzięki delikatnym substancjom myjącym pozostawia skórę odświeżoną i wolną od podrażnień. Micelarne struktury doskonale absorbują tłuste zanieczyszczenia, co sprawia, że demakijaż jest wyjątkowo skuteczny. Łagodne działanie żelu nie narusza bariery lipidowej naskórka, przez co polecany jest osobą o wrażliwej skórze. Zawarty ekstrakt z owoców żurawiny dostarcza naturalnych witamin i mikroelementów, a także wzmacnia odporność skóry. Allantoina działa regenerująco oraz łagodzi zaczerwienienia. Panthenol zmiękcza i wygładza skórę oraz wzmaga jej nawiżenie.

Cena: 18,50zł

Uwielbiam produkty z GoCrnberry. Nie podrażniają moich wrażliwych oczu. Tego żelu jeszcze nie miałam. Mam nadzieję, że też sprawdzi się dobrze.

SERDUSZKO - OGRZEWACZ DO RĄK


Świetny gadżet dla zmarzluchów jak ja. Wystarczy zgiąć płytkę w środku, a natychmiast zacznie się proces krystalizacji, dzięki czemu serce zacznie oddawać ciepło (ok. 50-60 stopni). Ogrzewacz jest bezpieczny - nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Może ogrzać nie tylko dłonie - wystarczy włożyć je do butów lub pod ubranie.

Cena: 10zł

PRÓBKI PRODUKTÓW


Bardzo podobał mi się ten box. Marcowy też pewnie sobie zamówię.

A Wam jak się podoba?

niedziela, 16 marca 2014

AVON - SZAMPON I ODŻYWKA Z MAROKAŃSKIM OLEJKIEM ARGANOWYM

AVON ADVANCE TECHNIQUES

Moje włosy bardzo lubią produkty z olejkiem arganowym. Widzę wyraźną poprawę ich stanu, gdy sięgam choćby tylko po sam olejek.

Tym razem chciałam Wam przedstawić produkty zawierające marokoański olejek arganowy z firmy AVON.
Jest to seria Advance Techniques, z której wcześniej testowałam też olejek arganowy.

SZAMPON DO WŁOSÓW Z MAROKAŃSKIM OLEJKIEM ARGANOWYM
Opis produktu:
Tworzący kremową pianę szampon delikatnie oczyści włosy. Dzięki niemu będą one świeże, miękkie i wyraźnie wzmocnione. Szampon przywraca włosom elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia. Oprócz olejku arganowego zawiera prowitamina B5 i witamina E. Przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów.

Skład:
Cena:  8,99zł/250ml    tutaj>>>

Moja opinia:
Szampon o fajnej gęstej konsystencji. Kolor białej perły.
Bardzo dobrze rozprowadza się na włosach. Świetnie się pieni, piana jest gęsta, jakby tłustawa, w dotyku przypomina mi bitą śmietanę. Po umyciu włosy są błyszczące, puszyste i do brze się rozczesują. Szampon ma bardzo przyjemny zapach. By lepiej się rozczesywały nakładałam odżywkę z tej samej serii.

Moja ocena: 5/6

BALSAM DO WŁOSÓW Z MAROKAŃSKIM OLEJKIEM ARGANOWYM

Opis produktu:
Pielęgnująca odżywka z olejkiem arganowym, prowitaminą B5 i witaminą E. Odpowiednia do wszystkich rodzajów włosów. Działanie: Olejek arganowy, rzadki składnik występujący tylko w południowo-zachodnim Maroku, jest znany z potężnych właściwości odżywczych. Preparat głęboko odżywia włosy i zatrzymuje w nich wilgoć. Sprawia, że włosy wyglądają zdrowo. Sposób użycia: Rozprowadź na umytych włosach. Pozostaw na 1-2 minuty i spłucz.

Skład:

Cena: 9,99zł/250ml   tutaj>>>

Moja opinia:
Balsam o gęstej konsystencji, barwy białej. Bardzo przyjemnym zapachu.

Bardzo dobrze rozprowadza się na włosach, oraz dobrze z nich spłukuje. Sprawia, że włosy dobrze się rozczesują i wyglądają zdrowo. Niestety mocno obciąża włosy. Przy przetłuszczających się włosach, sprawia, że trzeba je myć codziennie. Wpływa jednak na samą kondycję włosów. Podczas używanie tego zestawu włosy mniej mi wypadały, ładnie się błyszczały i nie puszyły się.
Lepiej sprawdza się połączenie szamponu z samym olejkiem arganowym z tej samej kolekcji.

Moja ocena: 4/6

Jak u Was sprawdzają się produkty z olejkiem arganowym?

środa, 12 lutego 2014

AVON - OLEJEK ARGANOWY DO WŁOSÓW

AVON - ADVANCE TECHNIQUES 360 Nourishment
- MAROKAŃSKI OLEJEK ARGANOWY DO WŁOSÓW

Ostatnio dużo uwagi poświęcam swoim włosom. Chciałabym je doprowadzić do ładnego wyglądu na lato, gdy już nie będą skrywane pod czapką. Tym razem pielęgnację włosów wzmocniłam Marokańskim olejkiem arganowym z firmy AVON.

Opis produktu:
Olejek arganowy występujący tylko w południowo - zachodnim Maroko, używany w najlepszych profesjonalnych kosmetykach do pielęgnacji włosów, teraz w Avon! Odkryj moc Marokańskiego olejku arganowego, dzięki któremu odzyskasz 5 oznak zdrowych włosów:
- siła,
- natychmiastowy blask,
- kusząca miękkość,
- jedwabista gładkość,
- łatwość układania.
Kuracja z marokańskim olejkiem arganowym daje niesamowite efekty-wystarczy tylko kilka kropli, a włosy staja się jedwabiste, miękkie i pełne blasku. 

Olejek zawiera witaminę E i pro-witaminę B5. Odpowiedni do wszystkich rodzajów włosów.


Skład:





Cena: 16,99zł/30ml  Tutaj>>>



Moja opinia:
Bardzo podoba mi się opakowanie produktu. Już papierowe wzbudza zachwyt kolorystyką i grafiką. Produkt znajduje się w szklanej zgrabnej butelce zakończonej pompką, która ułatwia aplikację produktu. Konsystencja oleista, barwa złotawa, cudowny zapach.

Olejek trzeba nakładać na włosy w odpowiedniej ilości, by nie spowodować nadmiernego natłuszczenia włosów, wtedy będą wyglądać niezbyt atrakcyjnie. Każdy musi sobie to dostosować indywidualnie metodą prób i błędów. Zależy to od rodzaju włosów i ich długości. Ja na swoje przetłuszczające się włosy nie mogę nałożyć zbyt dużo, by znacznie nie obciążyć włosów.
Po zastosowaniu olejku włosy są miękkie, fajnie się układają, nie puszą się. Wyglądają na odżywione i nawilżone. Olejek nakładam na wilgotne włosy, co ułatwia mi również ich rozczesywanie.
Olejek ma bardzo przyjemny zapach, który utrzymuje się na włosach. Wadą produktu jest jego wydajność. Widzę w przeźroczystej butelce jak szybko ubywa produktu. Butelka starczy na ok. miesiąc. Nie wiem czy to dużo czy mało, bo jest to pierwszy olejek do włosów w tej ilości jaki stosowałam. Dotychczas używałam mieszanek olejków w saszetkach.
Produkt spełnił moje oczekiwania. Widzę, że końcówki włosów się nie rozdwajają, a ich kondycja się poprawia. Na pewno wpływ na moje włosy miał też fakt, że wzmacniam je również za pomocą witamin.

Moja ocena: 5/6

Używacie olejków do włosów? Jak się u Was sprawdzają?

Ja tym razem wzbogacę swoją pielęgnacje kolejne produkty z serii Szampon i balsam z olejkiem arganowym.


sobota, 9 listopada 2013

ORIFLAME - MASECZKA DO WŁOSÓW HAIRX

Maska do włosów HairX Restore Therapy

HairX Restore Therapy Hair Mask

 W październiku zakupiłam nową serię kosmetyków do pielęgnacji włosów. Pisałam o nich tutaj>>>

Dzisiaj nadszedł czas na małe podsumowanie. Jesteście ciekawi jak się sprawdziły?

Zaczynamy od Maski do włosów z olejkiem arganowym.

Opis produktu:

Intensywnie odżywiająca maseczka przywracająca włosom zdrowy wygląd i jedwabistą gładkość już po 2 minutach od nałożenia. Wzmacnia strukturę włosów sprawiając, że są bardziej odporne na łamanie podczas rozczesywania, a także odżywia i chroni włosy przed uszkodzeniami.

Cena: 23zł/200ml   tutaj>>> 

Moja opinia:

Maska do włosów znajduje się w bardzo poręcznym opakowaniu, z którego prosto ją wydostać. Dodatkowo zabezpieczone było sreberkiem. Konsystencja maski jest nieco gęstsza od balsamu. Ma barwę białą.

Idealnie nakład się ją na włosy i na nich rozprowadza, nie spływ nam ona w czasie aplikacji. Na głowie trzymamy ją dość krótko, więc nie musimy poświęcić na jej używanie wiele czasu.
Maseczka ma bardzo przyjemny zapach, wyraźnie wyczuwa się w nim olejek arganowy. Po zastosowaniu maski włosy są miękkie, lśniące, bardzo fajnie się rozczesują. Widać, że są zadbane i odżywione. Nie zauważyłam jednak większego wzmocnienia włosów. Nie łamią się wprawdzie podczas czesania, ale nie zmniejszyła mi się ilość wypadających włosów, na co liczyłam po cichu.
Pozytywną rzeczą jest również to, że nie przesusza włosów, widzę, że mimo stosowania prostownicy nie mam przesuszonych końcówek, co się zdarzało wcześniej.
Produkt nie należy do bardzo wydajnych. Trochę trzeba go nałożyć na włosy, a pudełeczko za dużej pojemności nie ma. Jednak uważam, że jest to produkt, którym warto się zainteresować. Zwłaszcza, że zawiera tak popularny teraz olejek arganowy o bardzo dobrych właściwościach. Na pewno nam ona nie zaszkodzi, a może pomoże odzyskać blask włosów.

Moja ocena: 5/6

 skład:

Zapraszam do zapoznania się z aktualną ofertą ORIFLAME, link do katalogu on-line w pasku bocznym mojego bloga. Jeśli chcesz coś zamówić pisz śmiało.



 

środa, 16 października 2013

NOWOŚCI DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW - HAIR X z ORIFLAME

HAIR X RESTORE THERAPY


Jak już pewnie zauważyliście ostatnio bardzo często goszczą w mojej łazience produkty z olejkiem arganowym. Polubiłam ten olejek, zauważyłam, że ma on drogocenny wpływ zarówno na moje włosy, jak i na cerę.
Jako nowość w ostatnim katalogu Oriflame pojawiły się produkty do pielęgnacji włosów, właśnie z olejkiem arganowym. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym ich nie zamówiła i nie wypróbowała.
Tak to do mojej łazienki trafiły:

Maska do włosów

Intensywnie odżywiająca maseczka przywracająca włosom zdrowy wygląd i jedwabistą gładkość już po 2 minutach od nałożenia. Wzmacnia strukturę włosów sprawiając, że są bardziej odporne na łamanie podczas rozczesywania, a także odżywia i chroni włosy przed uszkodzeniami.

Cena: 14,90/200ml  tutaj>>>

Regenerująca odżywka do włosów

Odżywka do codziennego stosowania zmiękcza i odżywia włosy oraz wzmacnia je i chroni przed uszkodzeniami powstającymi podczas rozczesywania. Formuła z dodatkiem olejku arganowego została opracowana z myślą o włosach suchych i łamliwych.

Cena: 10,90/200ml  tutaj>>>

Szampon regenerujący do włosów

Szampon do codziennego stosowania. Oczyszcza włosy, jednocześnie nie pozbawiając ich odpowiedniego poziomu nawilżenia. Sprawia, że zniszczone włosy są odżywione, zdrowe i błyszczące. Formuła z dodatkiem olejku arganowego została opracowana z myślą o suchych, łamliwych włosach.

Cena: 10,90/250ml  tutaj>>>

Wszystkie produkty pięknie pachną, a recenzję o nich napiszę po stosowaniu ich przez jakiś czas. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Włosy się po nich nie przetłuszczają, czego bardzo się obawiałam, fajnie się rozczesują i ładnie pachną.

Wkrótce napiszę coś więcej. Zapraszam

niedziela, 15 września 2013

YVES ROCHER - Orientalny peeling do ciała z glinką marokańską.

YVES ROCHER - Orientalny peeling do ciała z glinką marokańską.


Mimo tego, że aktualnie używam innego peelingu do ciała, nie mogłam się oprzeć by nie wypróbować otrzymanego we wrześniowym Glossyboxie peelingu z YVES ROCHER.
Zaintrygował mnie jego orientalny zapach i skład - zwłaszcza ta glinka marokańska.

Opis produktu:
Orientalny peeling do ciała z glinką marokańską ma spełnić funkcję jak każdy inny tego typu produkt - złuszczyć martwy naskórek. To delikatne złuszczenie zapewnia puder z orzechów drzewa agranowego oraz pestek moreli. Ciekawym składnikiem jest glinka marokańska o działaniu oczyszczającym i łagodzącym. Peeling ma słodkawą nutę zapachową - jaśminu i róży (woda różana). W swoim składzie ma również olejek arganowy tzw "marokańskie złoto" mający właściwości odżywiające.
Peeling należy stosować 1-2 razy w tygodniu na rozprowadzając na wilgotnej skórze, zaczynając od dolnych partii ciała. Potem obficie spłukać.

Cena: 67zł/150ml tutaj>>>

Moja opinia:
Uwielbiam orientalne zapachy, kocham peelingi, więc ten produkt wydał mi się dla mnie stworzony. I faktycznie nie zawiodłam się.
Konsystencja peelingu jest bardzo kremowa, bardziej przypomina mi jakiś gęsty żel do mycia ciała, niż peelingi np z Perfecty. Barwa produktu jest jasno brązowa, z wyraźnie wyróżniającymi się drobinkami ścierającymi w dwóch rozmiarach. Jedne bardziej delikatne, drugie bardziej ścierające.

Peeling świetnie rozprowadza się na skórze, delikatnie ją peelingując. Nie jest to ostry ścierak, raczej zaliczyłabym go do tych o średniej ścieralności, ale daje fajne uczucie zrelaksowania i odprężenia.
Zapewnia to słodkawemu zapachowi, który potem jeszcze przez jakiś czas pozostaje na skórze. Mi trochę przypomina on zapach żelu peelingującego Tutti frutti z Farmony, który teraz jest w użyciu - taki wpadający w karmel.
Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał ten produkt. Pozostawia skórę gładką, miękką i delikatnie pachnącą bez tłustej powłoki. Po jego zastosowaniu czułam delikatne rozgrzanie skóry i odprężenie.
Produkt dość wydajny, ze względu na swoją kremową konsystencję, nie trzeba go aż tak dużo nakładać na skórę. Tubka na pewno wystarczy mi na trzy użycia.
Chętnie zakupiłaby ten produkt, ale poczekam na jakieś promocyjne ceny, gdyż jak na razie cena troszkę wysoka.

Moja ocena: 5/6 - tylko ze względu na cenę

Skład: Aqua, Glycerin, Rosa Damascena Distillate, Prunus Armeniaca Seed Powder, Moroccan Lava Clay, Mehylpropanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Argania Spinosa Oil, Argania Spinosa Shell Powder, Ammonium Acryloyldimehyltaurate/VP. Copolymer, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Parfum, Xanthan Gum, Methylparaben, Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Ceteareth-33, Ethylparaben, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Propylparaben, Sodium Hydroxide, Tetra-Sodium EDTA.

czwartek, 22 sierpnia 2013

MARION - Ultralekka odżywka z olejkiem arganowym

MARION - ULTRALEKKA ODŻYWKA Z OLEJKIEM ARGANOWYM

Wakacje to czas kiedy mam więcej czasu na to by zająć się moimi włosami. Daje im wtedy odpoczynek od wszelkiego rodzaju farb do włosów i poddaje regeneracji. Próbuję po kolei wiele specyfików. Tym razem przetestowałam Ultralekką odżywkę z olejkiem arganowym z MARION.

Opis produktu:
Jest to nowa linia produktów stworzona do wszystkich rodzajów włosów, ale w szczególności przeznaczona jest do włosów suchych, zniszczonych i farbowanych. Jego formuła oparta została na olejku arganowym. Ostatnio często po niego sięgam :). Odżywka ma zapewnić włosom 7 efektów:
- przywraca piękny połysk
- regeneruje włosy od wewnątrz i wygładza
- ułatwia rozczesywanie i układanie
- wzmacnia i nawilża
- nadaje miękkość i elastyczność
- chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych
- zapobiega puszeniu się włosów
Odżywka jest dwufazowa, należy wstrząsnąć ją przed użyciem. Niezwykle lekka konsystencja, natychmiast wnika w włókno włosa, gwarantuje sprężystość, świeżość włosów bez ich obciążania.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenyltrimethicone, Parfum, Sodium Sulfate, Phenoxyethanol (and) Ethylexylglycerin, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate, CI16255, CI 19140, CI 15985, Citric Acid, Triethanolamine.

Cena: 8,50/120ml do kupienia tutaj

Moja opinia o produkcie:
Odżywka znajduje się w przeźroczystej plastikowej butelce z atomizerem. Niewielka poręczna butelka, idealnie nadaje się do zestawu podróżnego, nie zajmuje wiele miejsca i nie jest ciężka.
Konsystencja rzadka, widać wyraźnie dwie warstwy produktu, na górze unoszący się olejek, dlatego trzeba wstrząsnąć butelkę przed aplikacją na włosy. Szczerze przyznam, że początkowo bałam się, że ten olejek będzie przetłuszczał mi włosy, ale tak nie było.
Odżywkę można używać na suche włosy, ale ja rozpryskiwałam ją na umyte włosy, zamiast odżywek przeznaczonych do spłukiwania. Odżywka powodowała, że o wiele łatwiej włosy się rozczesywały, były miękkie, delikatne i nie przetłuszczały się. Widać, że włosy są zdrowe i mają fajny połysk. Produkt nie przesuszał moich włosów, ani ich nie obciążał. Faktycznie sprawdza się na wszystkich rodzajach włosów, ja mam przetłuszczające się.
Zapach słodki, bardzo fajny i przez jakiś czas utrzymujący się na włosach.
Jest to produkt do którego będę wracać z przyjemnością, jest wydajny i szybki w użyciu. Nie muszę czekać pod prysznicem by spłukać odżywkę, tylko szybko aplikuję ją na włosy po ich wytarciu. Mam krótkie włosy, więc trudno mi powiedzieć, jak sprawdza się ona na włosach długich i czy wtedy łatwo jest je rozczesać. Na krótkich sprawdza się super.

Moja ocena: 6/6

Produkt kupiłam w sklepie www.pl-uroda.pl