Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą JOANNA. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą JOANNA. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 28 sierpnia 2014

SHINYBOX i beGLOSSY - SIERPIEŃ 2014

beGLOSSY - SIERPIEŃ 2014


Wakacji czas minął mi bardzo szybko. Powrót do pracy wymaga pewnych zmian organizacyjnych i pewniej mniej czasu, by pisać na blogu. Jednak nim wrócę na dobre postaram się nadrobić zaległości.
Oto pudełeczka, które czekały na mój powrót z urlopu. Pierwsze które otworzyłam to beGLOSSY.

LETNIE ORZEŹWIENIE


Już po otwarciu czuć i widać, że produkty będą związane z pomarańczą. Przynajmniej niektóre z nich :)


 Oto szczegółowa zawartość pudełka:

1. CASHMERE ILLUMINATOR - ROZŚWIETLAJĄCY KREM LIFTINGUJĄCY


Bomba witaminowa dla osób o szarej, matowej i zmęczonej cerze, żyjących w szybkim tempie i narażonych na stres. Polecany jako regenerująca kuracja dla skóry wysuszonej.

Cena: 35,99zl/30ml  otrzymujemy 15m

Kremik już wypróbowałam i jak na razie jestem z niego zadowolona. fajnie rozświetla twarz i lekko napina skórę, poprawiając jej wygląd.

2. IWOSTIN SENSITIA - ŻEL DO MYCIA HYPOALERGICZNY


Dzięki zawartości łagodnych substancji myjących delikatnie oczyszcza skórę twarzy i ciała. zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry, przywracając jej miękkość i gładkość.

Cena produktu: 33,50zł/200ml  otrzymujemy

Produkt zachwalany, zobaczymy czy sprawdzi się u mnie. Chwilowo uzupełnił kosmetyczkę turystyczną.

3. NAILS INC. WESTMINSTER BRIDGE MATTE TOP COAT


Nadaje natychmiastowy efekt matowych paznokci. Wystarczy nanieść jedną warstwę na płytkę paznokcia pomalowaną kolorowym lakierem, by otrzymać modne matowe wykończenie.

Cena produktu: ok. 56zł/10ml  PEŁNY PRODUKT

Dla mnie akurat produkt zbędny, ale sprawdzę jak działa.

4. SO SUSAN COSMETICS - CONCEALER QUAD


Zestaw korektorów w czterech odcieniach, które perfekcyjnie ukryją przebarwienia i drobne niedoskonałości cery, a także zatuszują cienie pod oczami.

Cena: ok. 86zł/4g  PEŁNY PRODUKT

Fajny zestaw korektorów, ale nie wiem czy będę potrafiła je dobrze wykorzystać :)

5. OLAY - KREM POD OCZY OLAY ANTI-WRINKLE


Krem pod oczy zawierający oceaniczne ekstrakty botaniczne, dostarcza skórze nawilżenie, pomagając zredukować oznaki starzenia się wokół oczu.

Cena produktu: 29,99zł/15ml PEŁNY PRODUKT

Ten produkt bardzo mnie ucieszył. Po pierwsze już dawno chciałam go sobie kupić, po drugie mam dobre wspomnienia ze stosowania produktów z OLAY. Mam nadzieję, że spełni on moje oczekiwania.

PREZENTY


JOANNA - BALSAM DO SUCHYCH MIEJSC 3W1
Dzięki połączeniu masła pomarańczowego i masła shea z wit. E, skutecznie odżywia i pielęgnuje suchą skórę.
Cena produktu: 6zł/8g PEŁNY PRODUKT
pachnie super

ORGANIQUE - MYDŁO GLICERYNOWE - POMARAŃCZA Z CHILLI
Mydło na bazie najwyższej jakości roślinnej gliceryny, wytwarzane ręcznie, wg tradycyjnych receptur
Cena: 14,90zł/100g

YU-BE MOISTURISING SKIN CREAM
Krem nawilżający na bazie gliceryny, wzbogacony w wit. E, wit. B2 i kamforę. Doskonale nawilża skórę.
Maleńka tubeczka - ale przetestujemy.
Cena: 48zł/33g

SHINYBOX - SIERPIEŃ 2014


Oto zawartość sierpniowego pudełka Shinybox


BANDI - KREM INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY


Nawilżający krem o lekkiej konsystencji przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Krem jest doskonały pod makijaż, znacznie poprawia wygląd skóry i wyrównuje jej koloryt.

Cena: 48zł/50ml otrzymujemy 30ml

Krem u mnie sprawdza się bardzo fajnie. Zobaczymy jak będzie po dłuższym stosowaniu.

DERMIKA - SERUM - KONCENTRAT PIĘKNA


Specjalistyczne serum stymulujące odnowę skóry i chroniące ją przed starzeniem. Produkt ten skutecznie spłyca zmarszczki, zmniejsza ich widoczność i poprawia napięcie skóry.

Cena: 70zł/30ml   otrzymujemy 5ml

YASUMI - EMERALD COOLING MIST


Odświeżająca mgiełka jest idealnym rozwiązaniem w przypadku uczucia ciężkich i zmęczonych nóg. Regularne stosowanie mgiełki poprawia krążenie, daje uczucie lekkości i odświeżenia nóg.

Cena: 39,00zł/200ml  otrzymujemy 50ml

GLAZEL - KONTURÓWKA DO BRWI


Konturówka perfekcyjnie podkreśla kształt brwi i dodaje wyrazistości. Dodatkowo posiada szczoteczkę do rozcierania, której użycie sprawia, że brwi nabierają idealnego kształtu.

Cena: 30zł/szt

Akurat ten produkt nie jest mi potrzebny, bo mam cały zestaw do konturowania brwi, więc jeśli ktoś jest chętny mogę na coś wymienić lub odsprzedać.

THE BODY SHOP - MASŁO DO CIAŁA WILD ARGAN OIL


Nawilżające masło wzbogacone olejem Arganowym z Maroka to luksusowy rytuał piękna dla Twojego ciała. Zapewnia 24-godzinne nawilżenie, sprawia, ze skóra staje się miękka i gładka.

Cena: 17zł/50ml

Bardzo się ucieszyłam, ze to właśnie produkt The Body Shop trafił do mojego pudełeczka, bo bardzo chciałam go wypróbować.

W pudełku znalazły się również próbki olejków pod prysznic BARWA i kremu siarkowego do twarzy.

Tak wyglądają sierpniowe pudełka. Mi ich zawartość się podoba. W każdym są lepsze i gorsze produkty, ale zawsze coś z niego wykorzystam, a innymi produktami się wymienię.

A Wam jak się podoba zawartość beGLOSSY i SHINYBOX?

wtorek, 13 maja 2014

JOANNA - SZAMPON DO WŁOSÓW Z RZEPĄ

JOANNA - Szampon wzmacniający z odżywką do włosów przetłuszczających się, 
ze skłonnością do łupieżu i wypadania


Gdy w moim domu zaczyna się jakiś problem z wypadaniem włosów, często sięgam po szampony zawierające wyciąg z czarnej rzepy. Gdy mam dostęp do czarnej rzepy sama wykonuję sobie płukankę do włosów. Zawsze widzę skuteczność tej rośliny.
Tym razem szukałam produkt, który będzie dostosowany do moich potrzeb. Nie tylko zmniejszy wiosenne wypadanie włosów, ale również ochroni je przed nadmiernym przetłuszczaniem się i  będzie użyteczny dla innych członków mojej rodziny. Znalazłam szampon z firmy JOANNA przeznaczony właśnie do włosów przetłuszczających się, ale również ze skłonnością do łupieżu i wypadania. Do tego jest to produkt dwa w jednym, czyli zawiera odżywkę.

Opis produktu:
Szampon wzmacniający z odżywką do włosów przetłuszczających się, ze skłonnością do wypadania delikatnie myje i pielęgnuje włosy, jest więc doskonałą propozycją dla osób ceniących wygodę i nowoczesność. Zawiera specjalnie dobrane składniki aktywne: tradycyjne wyciągi z czarnej rzepy i chmielu, które skutecznie zmniejszają łojotok i wzmacniają włosy oraz nowoczesny kompleks witaminowy, pantenol oraz kondycjonującą odżywkę, wzmagającą efekt pielęgnacyjny preparatu. Włosy odzyskują puszystość, lekkość oraz blask i łatwość rozczesywania, są odpowiednio odżywione, wzmocnione i pełne życia. Miły zapach szamponu zwiększa przyjemność stosowania. 

Skład:
Cena: ok.9zł/200ml

Moja opinia:
Szampon używany był przez wszystkich członków mojej rodziny. Dlatego postaram się opisać Wam jak się sprawdził na różnych typach włosów.
Produkt znajduje się w plastikowej butelce z dobrym zamknięciem, nie otwierającym się podczas transportu, ani nie sprawiającym problemu z otwarciem, gdy mamy mokre ręce. Jest on dość gęsty i ma bardzo przyjemny zapach. Nie jest to już szampon o nieprzyjemnym zapachu, jak kiedyś, gdzie wyraźnie czuć było po umyciu zapach rzepy. Teraz jest ona już znacznie mniej wyczuwalna. Do zapachu trzeba się po prostu przyzwyczaić.
Szampon bardzo dobrze się pienie, świetnie myje i dobrze spłukuje. Pozostawia włosy puszyste, miękkie i nie obciążone nadmiernie odżywką.
Przy włosach przetłuszczających się i długich miałam mały problem z rozczesaniem włosów. Dla mnie była tam chyba zbyt mała ilość odżywki i musiałam dodatkowo nakładać jakiś preparat ułatwiający rozczesanie włosów. Produkt jednak nie obciążał moich włosów i nie powodował nadmiernego wydzielenia sebum. Przez dwa dni moje włosy wyglądały ładnie. Odniosłam jednak wrażenie, że moje włosy stały się bardziej matowe. Nie wiem jednak czy do końca jest to wina szamponu, czy dawno nie farbowanych włosów. Jednak szampon wzmocnił moje włosy, zmniejszył ich wypadanie.
Szampon nie radzi sobie z łupieżem. Mimo stosowania tego szamponu nie zauważyła zmniejszenia się łupieżu u mojego męża. Też sygnalizował mi, że włosy są jakby zbyt przesuszone, niemiłe w dotyku, jakby nie było w szamponie odżywki.
Szampon stosował też mój dorastający syn. Jego włosy wymagają teraz codziennego mycia, gdyż szybko się przetłuszczają. Faktycznie zmniejsza on przetłuszczanie włosów, ale syn skarżył się, że ma nie do okiełznania siano na głowie. Faktycznie miała bardzo puszyste włosy, wiecznie gdzieś sterczące.
Tak szampon sprawdził się w mojej rodzinie.
Doszłam do wniosku, że nie można sięgać po szampony obiecujące pozbycia się wielu problemów za jednym razem. Jak ma pomóc w wielu rzeczach nie pomoże prawie wcale.
Faktycznie sprawdza się przy włosach przetłuszczających się i zmniejsza wypadanie, ale wymaga nałożenia dodatkowej odżywki.
Ja osobiście wrócę do tradycyjnego szamponu z rzepy i odżywki z tej samej serii.

A Wy stosowaliście ten szampon? Jak się sprawdza u Was? Znacie jeszcze inne szampony z dodatkiem rzepy, które warto wypróbować?

niedziela, 27 kwietnia 2014

PROJEKT DENKO - KWIECIEŃ 2014

ZUŻYCIA W MIESIĄCU KWIETNIU czyli PROJEKT DENKO


W tym miesiącu denko ponownie nie jest duże. Używam wielu produktów w jednym czasie, stąd nie kończy mi się wiele produktów w jednym miesiącu. Na fotce brakuje dwóch kremów do twarzy z serii Ecollagen z Oriflame. Słoiczki po nich wykorzystałam do zrobienia dekoracji wielkanocnych na kiermasz w szkole.
Oto w szczególe denko - kwiecień 2014

WŁOSY

1. JOANNA - RZEPA - SZAMPON WZMACNIAJĄCY Z ODŻYWKĄ do włosów przetłuszczających się ze skłonnością do łupieżu i wypadania.

Szampon fajnie się sprawdzała przy moich przetłuszczających się włosach. Nie jest może ideałem, ale krzywdy mi nie zrobił. Włosy się mniej przetłuszczały, faktycznie mniej też wypadały. Jednak odżywka była zbyt słaba i by spokojnie rozczesać włosy musiałam nakładać jeszcze inny produkt.
Cena szamponu nie jest wygórowana, produkt wydajny i godny polecenia.
Ja na pewno do niego wrócę w przyszłości.
Moja ocena: 5/6

2. AVON - PLANET SPA - Regenerująca maseczka do włosów z ekstraktem z czarnego kawioru

Od niedawna stosuję produkty z firmy AVON do pielęgnacji włosów. Do kosmetyków tej firmy wróciłam po bardzo długim czasie. Zawsze lubiłam serię Planet Spa dlatego chętnie wypróbowałam odżywkę z czarnym kawiorem.
Przeznaczona ona jest do wszystkich rodzajów włosów. Jej zadaniem jest regeneracja włosów od ich nasady aż po same końce. Ma nadać włosom blask i gładkość.
Maska bardzo dobrze się nakłada na włosy i nie jest skomplikowana w użyciu. Nakłada się ją na umyte włosy na ok 10 minut. Trochę opornie się spłukuje. Ma też dość intensywny zapach, utrzymujący się na włosach przez długi czas. Niektórym osobą może on nie odpowiadać. Ja się do niego przyzwyczaiłam.
Po jej zastosowaniu włosy bardzo fajnie się rozczesują, nie puszą się i nie przetłuszczają nadmiernie. Nie zauważyłam jednak żadnej regeneracji moich włosów.
Pewnie kiedyś jeszcze do niej wrócę.
Moja ocena: 4/6

3. ZIAJA - ODŻYWKA DO WŁOSÓW INTENSYWNA ODBUDOWA z ceramidami - do włosów suchych

Odżywka bardzo mocno obciążała moje przetłuszczające się włosy. Używana była więc przez innych członków rodziny, ale zachwytu nie wzbudziła. Jej zaletą jest to, że bardzo ułatwia rozczesywanie włosów.
Nie kupię ponownie.
Moja ocena: 2/6

4. SYOSS - SZAMPON DO WŁOSÓW KERATIN

Szampon przeznaczony jest do włosów suchych i bez energii. nadaje włosom połysk i miękkość. Osobiście bardzo lubię produkty tej firmy. Ten szampon też przypadł mi do gustu. Moje włosy go polubiły. Nie powodowała nadmiernego przetłuszczanie się włosów, po umyciu były bardzo miękkie i puszyste, czasami aż nadto. Musiałam nakładać na nie olejek by je ujarzmić. Nadaje fajny połysk włosom i jest bardzo wydajny. Ma też bardzo przyjemny zapach.
Na pewno do niego wrócę i wypróbuję też inne produkty z tej serii.
Moja ocena: 5,5/6


CIAŁO

1. AVON - PLANET SPA - Oczyszczająco-ujędrniający peeling do ciała z wyciągiem z kolumbijskiej kawy.

Bardzo lubię peelingi, ten jednak mnie aż tak bardzo nie zachwycił. Drobinki peelingujące są bardzo drobne, kolor brzydki brązowy, zapach też nie zachwyca. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji ciała. Wydajność średnia. Pewnie już po niego nie sięgnę, mam wiele podobnych produktów chęć wypróbować.
Moja ocena: 3,5/6

2. ORIFLAME - YOU DAZZLE - ŻEL POD PRYSZNIC

Żel pochodzi z edycji limitowanej. Ma cudowny zapach - frezji. Po za tym nie ma jakiś specjalnych właściwości. Nie przesusza skóry, nie uczula i nie podrażnia. Dla samego zapachu warto go kupić.
Ja do niego wrócę, gdy jeszcze będzie dostępny.
Moja ocena: 5/6

3. ORIFLAME - Krem do rąk Aimi Mystic Caress


Krem do rąk o cudownym zapachu peonii, herbatki toffi i drewna agarowego. Fajnie nawilża dłonie, nie powoduje ich przesuszenia. Jednak uczucie nawilżenia jest dość krótkotrwałe. Trzeba często po niego sięgać. Zapach mnie urzekł, dlatego do niego wrócę.
Moja ocena: 4/6

TWARZ



1. ORIFLAME - PURE SKIN - ŻEL DO MYCIA TWARZY - cera tłusta

Żel o lekko mentolowym zapachu, dość fajnie się pieni, łatwo spłukuje. Jest skuteczny, dobrze oczyszcza cerę z nadmiaru sebum. Pozostawia lekko przesuszoną skórę. Musiałam po jego użyciu koniecznie nałożyć krem nawilżający. Pewnie kiedyś do niego wrócę.
Moja ocena: 4/6

2,3 ORIFLAME - ECOLLAGEN - KREM WYPEŁNIAJĄCY ZMARSZCZKI Z KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI NA DZIEŃ I NA NOC

Nie mam fotek tych kremów po ich zużyciu, gdyż potrzebowałam szklanych słoiczków do zrobienia dekoracji wielkanocnych. Pisała o nich tutaj>>> o kremie na noc. Do niego wrócę, chyba, że firma wyprodukuje krem na noc dla cery przetłuszczającej się. Czekam na jakąś promocję tego kremu. Moja ocena: 5/6
O kremie na dzień pisałam tutaj>>>  Zastąpiłam go kremem z tej samej serii bardziej dostosowanego do mojego typu cery czyli do cery przetłuszczającej się. Opisywany krem powodował nadmierne wydzielanie się sebum na mojej twarzy. Częściej musiałam więc sprawdzać stan "świecenia się" mojej twarzy. Ale krem jest bardzo skuteczny. Pozbyłam się płytkich zmarszczek i nie widzę by te które pozostały pogłębiały się. A cera po jego zastosowaniu jest niezwykle gładka. Stosuję do pielęgnacji twarzy też inne produkty z tej serii. Serdecznie polecam całą serię.
Moja ocena: 5/6

Tak wygląda moje kwietniowe denko. Wstawiam je już dziś na bloga, bo wiem, że i tak nic już nowego tutaj nie dorzucę. Mam przygotowane dłuższe recenzję opisanych wyżej produktów. Wtedy wkleję linki do recenzji do tego artykułu.