Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą MARIZA. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą MARIZA. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 2 listopada 2014

DENKO - październik 2014

PROJEKT DENKO - PAŹDZIERNIK 2014

Minął kolejny miesiąc. Tym razem znowu denko bez grupowej fotki. Systematycznie wyrzucałam zużyte produkty. Październik nie był bardzo obfity w zużycia, ale trochę się nazbierało.

TWARZ



1. AVON - PLANET SPA - PERFECTLY PURIFING - FACE SCRUB
Głęboko oczyszczający peeling do twarzy z minerałami z Morza Martwego. Scrub dokładnie oczyszcza skórę, złuszcza martwy naskórek i pozostawia skórę oczyszczoną i orzeźwioną. Nie posiada drobin peelingujących, raczej przypomina maseczkę. Skórę oczyszcza dość dobrze, nie podrażnia jej, nie uczula. Nie usuwa jednak zawartości zaskórników. Jednak spodobała mi się i kiedyś do niej wrócę. Moja ocena: 4/6

2. MARIZA - BIAŁA HERBATA - KREM MATUJĄCY


O kremie pisałam już dawno temu tutaj>>>
Nie do końca spełnił moje oczekiwania, początkowo byłam z niego zadowolona, ale później zaczął mnie drażnić coraz bardziej zapach kremu, to, że słabo matował i pozostawiał tłustawą powłokę. Już dawno go nie używałam i jak zobaczyłam, że skończył się jego termin przydatności trafił do denka. Ponownie nie kupię. Moja ocena: 3/6



3. ORIFLAME ESSENTIALS - DAILY SCRUB CLEANSER - Codzienny peeling do twarzy z witaminą E.
Pisałam o nim tutaj>>> Nie spełnił moich oczekiwań, bardzo wysuszał twarz i miał bardzo rzadką konsystencję. Mało wydajny. Po za tym, że jest delikatny, nie uczula i nie podrażnia moich oczu, nie ma innych zalet. Na pewno już go nie kupię. Moja ocena: 3/6


4. DERMO pHARMA + - MASKA KOMPRES - INTENSYWNE NAWILŻENIE I DOTLENIENIE.

Bardzo fajna maseczka, wygodna w użyciu. Bardzo mocno nasączona, aż spływa po szyi. Pozostawia skórę wyraźnie nawilżoną i miłą w dotyku. Na pewno będę sięgać po nią częściej. Moja ocena: 5/6


CIAŁO



1. AVON NATURALS - MGIEŁKA DO CIAŁA - OWOC GRANATU I MANGO
Mgiełka o bardzo słodkim zapachu, fajnie odświeża i jej zapach długo utrzymuje się na ciele. Idealnie sprawdzała się latem, ale i teraz czasami korzystam z mgiełek dla nadania zapachu skórze i jej odświeżeniu. Zapach mi osobiście bardzo się podobał. na pewno do niej wrócę. Nie można stosować na twarz, bo podrażnia oczy.  Moja ocena: 5/6

2. MARIZA - LINIA SPA - PEELING SOLNY MANGO I LICZI
Peeling fajnie usuwa martwy naskórek, pozostawiając tłustawą powłokę na skórze. Konsystencja dobra - idealnie nabiera się na dłonie by go zastosować. Nie odpowiada mi jego zapach, jakoś mało przypomina zapach mango. Skuteczność dobra, skóra po jego zastosowaniu jest gładka i miła w dotyku i nie wymaga nałożenia żadnego balsamu czy masła do ciała. Moja ocena: 3/6

3. DELLAWELL - ZMYSŁOWY SCRUB SOLNY 

Scrub znalazłam w marcowym Shinyboxie. Trafił do kosmetyczki podróżnej dlatego został zużyty dopiero teraz. Nie przypadł mi do gustu, przede wszystkim za swoją gęstość. Był tak mocno zbity, że trzeba dużo wysiłku by wydobyć go z opakowania. Zapach przyjemny, pozostawia tłustą powłokę na skórze i w wannie. Do tego zawarte w nim drobinki barwiły wannę. Na pewno nie kupię pełnowymiarowego produktu. Moja ocena: 2/6

Zauważyłam, że jeśli chodzi o peelingi do ciała, to coraz trudniej mnie zadowolić :)



4. DOVE - DEZODORANT INVISIBLE DRY
Bardzo fajnie się sprawdzał, nie pozostawia śladów na ciemnych ubraniach, dobrze zapobiega poceniu się. Na pewno do niego wrócę. Moja ocena: 5/6

5. ISANA - PIANKA DO GOLENIA
Skuteczna pianka do golenia dla kobiet. Dobrze się rozprowadza, zmiękcza włosy, ułatwiając ich usuwanie. Nie podoba mi się jej zapach. Może kiedyś do niej wrócę. moja ocena: 4/6


6. AVON - PŁYN DO KĄPIELI MANDARYNKA I BIAŁA LILIA
Bardzo lubię produkty do kąpieli z AVON. Fajnie się pienią i mają bardzo ładne zapachy. Kąpiel z ich użyciem jest bardzo przyjemna. skóra po wyjściu z kąpieli ładnie pachnie i jest miła w dotyku. na pewno wrócę do tego zapachu, bo była bardzo fajny.
Moja ocena: 5,5/6

7. AVON NATURALS KIDS - PŁYN DO KĄPIELI TOWARZYSKA POMARAŃCZA
Super zapach, świetnie się pieni, nie podrażnia oczu, nie uczula. Mój syn bardzo go lubił. Na pewno do niego wrócę. Moja ocena: 5/6

8. SOLE BOCHEŃSKIE DO KĄPIELI
Próbki dwóch soli leczniczych do kąpieli z Bochni. Obie sprawdziły się dobrze. Bardziej odpowiadała mi wersja z lawendą. Na pewno do nich wrócę. Moja ocena: 5/6



9. AVON SKIN SO SOFT - OLEJEK DO CIAŁA
Olejek do pielęgnacji ciała z dodatkiem olejku arganowego. Olejek jest zamknięty w plastikowej butelce wymagającej otwierania, zmieniłam jego końcówkę na atomizer, łatwiej się nakładał. Idealnie nadaje się do przesuszonej skóry, dość długo się wchłania, pozostawiając tłustą powłokę, dlatego stosowałam go po wieczornej kąpieli. Zapach długo wyczuwalny na skórze, typowy dla olejku arganowego. Chyba do niego nie wrócę. Moja ocena: 3,5/6



10. ORIFLAME - SWEDISH SPA - ANTYCELLULITOWY KREM DO CIAŁA
Zapach bardzo intensywny, produkt bardzo fajnie się rozprowadza. Po zużyciu dwóch opakowań nie zmieniłam o nim zdania. Pisałam o nim tutaj>>> Kiedyś do niego wrócę.
Moja ocena: 5/6


11. ORIFLAME - ŻEL POD PRYSZNIC - DISCOVER BALI PARADISE
Żel o pięknej błękitnej barwie i cudownym zapachu. Fajnie się pieni, dobrze myje. na pewno do niego wrócę jak jeszcze będzie dostępny. na razie mam spory zapas żeli pod prysznic.
Moja ocena: 5/6


12. BINGO SPA - MASŁO DO CIAŁA - MASŁO SHEA Z JEDWABIEM

Wielkie rozczarowanie. Masło o bardzo dużej gęstości, trudno nabiera się go na dłonie. Zapach typowy dla masła Shea, taki sobie. Masło trudno się rozprowadza i trudno wchłania. Zużyłam tylko część produktu i reszta trafiła do kosza. Na pewno już go nie kupię. Do tej pory byłam zadowolona z produktów Bingo Spa, no z małymi wyjątkami. Ten produkt kompletnie mnie zawiódł. Moja ocena: 1/6



Tu widać konsystencję masła.

WŁOSY



1. AVON NATURALS - COLOUR MOISTURE - MASKA DO WŁOSÓW Z GRANATEM I OLEJKIEM Z KAMELII

Bardzo fajna maska do włosów, bardzo dobrze sprawdzała się z szamponem z tej samej serii. Włosy mają po niej fajny połysk, są nawilżone, miłe w dotyku i bardzo dobrze się rozczesują. Produkt do którego na pewno powrócę. Polecana do włosów farbowanych i zniszczonych. Moja ocena: 5/6



2. AVON NATURALS - COLOUR MOISTURE - SZAMPON DO WŁOSÓW Z GRANATEM I OLEJKIEM Z KAMELII.

Szampon z tej samej serii co opisywana wyżej maska. Fajnie myje, włosy są po nim miłe w dotyku, ale wymagają nałożenia odżywki, by je dobrze rozczesać. Nie obciąża włosów, nawet tych łatwo się przetłuszczających. Na pewno do niego powrócę. Moja ocena: 5/6


 3. AVON ADVANCE TECHNIQUES - INSTANT REPEIR 7

Seria kosmetyków do pielęgnacji włosów przeznaczona do włosów zniszczonych, bardzo dobrze się u mnie sprawdziła. Maska jest bardzo dobra. Ma świetną konsystencję, łatwo nakłada się na włosy. Po jej użyciu włosy są miłe w dotyku, błyszczące i świetnie się rozczesują. Na pewno będę wracać do tej linii produktów. Moja ocena: 5/6



4. BINGO SPA - ARGANOWA KURACJA DO WŁOSÓW.

Produkt bardzo wydajny, sprawdził się bardzo dobrze. Przy regularnym stosowaniu można uzyskać obiecane przez producenta efekty. Włosy mniej wypadają, są odżywione, błyszczące i dobrze się rozczesują. Przyjemny zapach długo utrzymuje się na włosach. Na pewno powrócę do tego produktu za jakiś czas. Moja ocena: 5/6

Tak wygląda moje denko. Czymś Was zainteresowałam? Znacie jakieś produkty? Jakie wrażenia macie po ich zastosowaniu?

sobota, 8 lutego 2014

MARIZA - ŻEL POD PRYSZNIC I MÓJ PROJEKT O SKŁADNIKACH KOSMETYKÓW + losowanie

Energetyzujący żel pod prysznic z bawełną i D-pantenolem - Grejpfrut

W styczniu postanowiłam sobie, że przyjrzę się różnym składnikom, które często spotykamy w naszych kosmetykach. Pierwszym takim składnikiem zostały cytrusy.
W swoim WYZWANIU założyłam sobie, że opiszę używany produkt z wybranym składnikiem, oraz go przybliżę.

W mojej kosmetyczce czekał na wypróbowanie Energetyzujący żel pod prysznic - Grejpfrut z firmy MARIZA.

Opis produktu:
Energetyzujący żel pod prysznic delikatnie myje i pielęgnuje Twoje ciało a aromat soczystych grejpfrutów doskonale odświeża, stymuluje, usuwa zmęczenie i przywraca siły. Preparat wzbogacono w ekstrakt z bawełny, d-pantenol, alantoinę i glicerynę, dzięki którym chroni skórę przed wysuszeniem, wzmacnia jej naturalną barierę ochronną oraz łagodzi drobne podrażnienia. Skóra staje się miękka, gładka i odpowiednio nawilżona o lekkim, świeżym zapachu.

Cena:  ok 7zł/250ml

Moja opinia:
Żel o dość gęstej konsystencji, barwy jasnego pomarańcza. Zapach cudowny, orzeźwiający.
Żel bardzo fajnie rozprowadza się na skórze, dobrze myje i fajnie się pieni. Nie ma problemu z jego spłukaniem. Skóra po jego użyciu pozostaje miękka, nawilżona i delikatnie pachnąca.
Jego zapach rozchodzi się w całej łazience, idealny do porannej kąpieli lub po męczącym dniu, gdyż faktycznie dodaje nam energii. Jest bardzo wydajny, już mała jego ilość wystarcza na wymycie całego ciała.
Ja na pewno będę po niego sięgać częściej.

Moja ocena: 5/6

CYTRUSY W KOSMETYCE

Pod pojęciem Cytrusów kryją się owoce takie jak: pomarańcz,  cytryna, mandarynka, grejpfrut, pomelo, limonka i wiele innych. W kosmetyce używa się najczęściej olejków pomarańczowych, cytrynowych i grejpfrutowych. Jaką pełnią rolę?

Mandarynka
Wyciąg z nich stosuje się w preparatach zapobiegających rozstępom. Nadają się do pielęgnacji cery tłustej - mają działanie ściągające, przeciwzapalne, zmniejszają ilość powstających wyprysków.

Cytryna
Kolejny sprzymierzeniec cery tłustej i mieszanej. Ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne, wpływa korzystnie na zmiany trądzikowe, ma właściwości rozjaśniające przebarwienia. Wybielające właściwości soku z cytryny są wykorzystywane w preparatach kosmetycznych służących do rozjaśniania cery, gdy chcemy zmniejszyć widoczność plam barwnikowych i piegów na skórze, zwłaszcza spowodowanych słońcem.
Stymuluje produkcję kolagenu dlatego stosowana jest w kremach przeciwzmarszczkowych.
Sprawdza się w redukcji cellulitu.
Sok z cytryny dodany do płukania włosów ułatwia ich rozczesywanie i poprawia ich kolor. Działa również przeciwłupieżowa i ułatwia układanie włosów.
Olejek cytrynowy Oleum Citri stosowany do wyrobu perfum oraz jako dodatek zapachowy do innych kosmetyków.
Sok cytrynowy bywa składnikiem kremów, toników i lotionów do oczyszczania skóry, płynów do kąpieli i szamponów.

Pomarańcz
Olejek pomarańczowy Oleum Aurantii stosowany jest w produktach perfumeryjnych, gdzie stanowi górną nutę zapachową, często modyfikuje kompozycje cytrusowe.
Z kwiatów pomarańczy gorzkiej otrzymywany jest olejek neroli, wody neroli i absolut neroli (najsilniej skondensowany).
Woda neroli wykorzystywana jest do produkcji klasycznych wód kolońskich oraz lotionów do włosów, mleczka kosmetycznego i kremów, jako środek zapachowy i preparat o działaniu ściągającym na skórę. Olejek neroli wykazuje działanie tonizująco-uspokajające. Stosowany do kąpieli opóźnia starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek oraz zapobiega pękaniu drobnych naczyń krwionośnych.
Pomarańcz stosuje się ją głównie w pielęgnacji skóry, zwłaszcza cer suchych i wrażliwych.

Grejpfrut
Grejpfrut dzięki zawartości witaminy C i kwasów owocowych znakomicie oczyszcza skórę. Jest on polecany w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Kosmetyki czy zabiegi z jego udziałem znakomicie oczyszczają z nadmiaru sebum i zwężają rozszerzone pory. 
 Pośród owoców cytrusowych grejpfrut zawiera najwięcej bardzo cennej dla naczyń krwionośnych witaminy C. Właściwość ta sprawia, że jest on bardzo często wykorzystywany w preparatach i zabiegach przeznaczonych do cery naczynkowej.
Sok z grejpfruta rozjaśnia plamy na skórze, jest on pomocny również przy usuwaniu smug po samoopalaczu czy balsamie brązującym.
Świeży, dynamiczny zapach grejpfruta jest idealny dla leniuszków mających problemy z porannym wstawaniem. Dodaje energii, pobudza do działania i znakomicie odświeża. Jest to zapach wprost stworzony na letnie upały i pochmurne poranki kiedy nie chce się wstać z łóżka.
Preparaty czy zabiegi grejpfrutowe stymulują produkcję kolagenu.
Jeśli masz problem ze stanami zapalnymi, trądzikiem czy wypryskami warto skorzystać z grejpfruta. Ten owoc bowiem przyspiesza gojenie, łagodzi stany zapalne i pomaga pozbyć się niedoskonałości i trądziku. Dodaje blasku matowej cerze

Pomelo
Moc pomelo to przede wszystkich właściwości przeciwutleniające, spowalniające procesy starzenia się. Gruba, mięsista otoczka zawiera najwięcej przeciwutleniaczy.

CYTRUSY A ZDROWIE

Sokami z cytrusów nie należy popijać leków, gdyż mogą wpłynąć na działanie farmaceutyków !!!

Mandarynka
Jedzenie mandarynek obniża ryzyko miażdżycy i cukrzycy typu II, zapobiega również rakowi wątroby, nawet u osób z tzw. wysokiego ryzyka, czyli cierpiących na wirusowe zapalenie wątroby.
Dwie mandarynki zaspokajają dobowe zapotrzebowanie na witaminę C. Jedna mandarynka to ok. 30 kcal. Polecane są osobą chorującym na schorzenia dróg moczowych i cierpiących na zaparcia.

Cytryna
Zawiera sporo witaminy C, ale jej kwaśny smak sprawia, że spożycie dawki dziennego zapotrzebowania na tą witaminę jedząc tylko cytrynę jest dobre tylko dla twardzieli. Trzeba zjeść ok 100g cytryny. Oprócz witaminy C tak ważnej dla odporności organizmu, zawiera również rutynę - która wpływa m.in na wzmocnienie naczyń krwionośnych.
 Znana jest ona z wartości oczyszczających organizm. Są terapie oczyszczające i odtruwające organizm w których pijemy codziennie sok z cytryn z coraz to większej ich ilości.
Cytryna jest też wspaniałym dodatkiem do herbaty. W okresie zimowym świetnie rozgrzewa herbata z cytryną. Pamiętajcie jednak, że witamina C szybko ulatnia się z gorących napojów, więc musimy pić ją na prawdę gorącą. Sok z cytryny obniża gorączkę. Jednak nie powinniśmy jeść cytrusów przed wyjściem na mróz, gdyż można doprowadzić do znacznego ochłodzenia organizmu.
W medycynie naturalnej plasterki cytryny kładzie się na czole by zmniejszyć ból głowy. Jest też idealna do leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Trzeba tylko rozcieńczyć jej sok wodą, by nie podrażniała.
Stosowana w aromaterapii

Pomarańcza
Zawiera ok. 50 mg witaminy C, ma jej więc mniej niż cytryna. Ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, zwłaszcza dzięki zawartości terpenów. Terpeny pozwalają nam walczyć z infekcjami, wspierają układ krwionośny i wspomagają dotlenianie mózgu.
Są również idealne dla naszej skóry i układu nerwowego dzięki zawartości w nich witaminy B, kwasu foliowego, witaminy A, potasu i wapnia.
Pomarańcze zawierają również błonnik pokarmowy, dlatego powinny jej jeść osoby z problemami jelitowymi. Stwierdzono również, że pomarańcze przeciwdziałają nowotworom.
Olejek pomarańczowy często stosowany jest do masaży. Pozwala nam on się odprężyć, uspokaja i pozwala myśleć pozytywnie. Jest też idealnym zapachem stosowanym aromaterapii zwłaszcza u osób mających problem z zasypianiem.
Ma korzystne działanie na układ trawienny, spowalnia sam proces trawienia, łagodzi bóle żołądka. Dla wszystkich kobiet zbawienny może być jego wpływ na złagodzenie zmian nastroju związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.
Olejek neroli pozyskiwany z kwiatów gorzkiej pomarańczy ma działanie uspokajające i niwelujące stres, a szczególnie cenny jest w likwidowaniu poważnych i długotrwałych stanów lękowych.

Grejpfrut
Zawiera podobną ilość witaminy C co cytryna. Ma działanie odchudzające. Sprzyja spalaniu tłuszczów, przyspiesza spalanie materii zwłaszcza w połączeniu z zieloną herbatą.
Oprócz witaminy C zawiera inną cenną witaminę - E. Wpływa to na opóźnienie procesów starzenia, sprzyja prawidłowej pracy układu krwionośnego i nerwowego. Stosowany jest w preparatach antydepresyjnych.
Grejpfrut obniża poziom cholesterolu. Wyciąg z pestek grejpfruta wspomaga leczenie wrzodów żołądka.
Od pozostałych cytrusów różni się tym, że oprócz bakterii i wirusów zwalcza również grzyby zwłaszcza drożdżaki.
Olejek grejpfrutowy uśmierza i łagodzi bóle różnego pochodzenia - od bóli mięśniowych po nerwobóle; często wykorzystywany przez sportowców w masażu obolałych mięśni po treningu.

Pomelo
Największy z cytrusów. Podobne działanie jak pozostałych cytrusów. Idealny w czasie zimy, jako źródło witaminy C. Ma działanie antybakteryjne i zwalcza wirusy. Oprócz witaminy C zawiera również przeciwutleniacze, witaminę A i B oraz wiele minerałów. Zapobiega miażdżycy serca zmniejszając osadzanie się lipidów na ściankach naczyń krwionośnych.
Można go jeść gdy dopada nas zgaga i refluks.
Pomelo jest również cenny w diecie odchudzającej, ponieważ zawarte w nim enzymy obniżają ilość cukru dostarczanego do krwi po posiłku.

Źródło informacji:
http://www.faceandlook.pl,  http://www.zdrowie.gazeta.pl, http://www.spa24.pl

LUTY

MIESIĄC CZEKOLADY



ZAPRASZAM DO WSPÓLNEGO TESTOWANIA PRODUKTÓW Z CZEKOLADĄ

SZYBKIE LOSOWANIE

Każda osoba, która do 12 lutego w komentarzu umieści link do recenzji produktu kosmetycznego zawierającego CYTRUSY, weźmie udział w losowaniu Żelu modelującego brwi Giordani Gold z Oriflame.
Warunek konieczny: data opublikowania recenzji musi znajdować się w przedziale od 1 stycznia 2014 do 10 lutego 2014

sobota, 1 lutego 2014

DENKO - STYCZEŃ 2014

PROJEKT DENKO - STYCZEŃ 2014

 Minął miesiąc i przyszła kolej na produkty, które zużyłam w tym miesiącu. Nie wszystko było używane tylko w tym miesiącu, czasami korzystałam z tych produktów znacznie dłużej. W denku, znajdują się zawsze produkty, które skończyłam używać w danym miesiącu. Tym razem trochę się nazbierało. Oto denko stycznia.

WŁOSY





1. PLANETA ORGANICA - Gęsta tajska maska do włosów: blask i siła
Pisałam o niej tutaj>>> 
Fajna maska do włosów o bardzo egzotycznym zapachu, długo utrzymuje się na włosach. Poprawiła jakość moich włosów, nie wypadały tak bardzo, trochę je obciążała. Produkt wart przetestowania.
Kiedyś do niej wrócę - mam jeszcze w planach inne maski do przetestowania. Moja ocena: 5/6

2. PLANETA ORGANICA - SZAMPON I BALSAM DO WŁOSÓW OBJĘTOŚĆ I SIŁA TYBETAŃSKICH ZIÓŁ
 Pisałam o nich tutaj>>>
Kolejne kosmetyki po które kiedyś sięgnę. Egzotyczny zapach pozostający długo na włosach, skuteczny szampon ale łącznie z odżywką. Nie wpłynęły niekorzystnie na moje włosy. Produkty warte przetestowania. Moja ocena: 5/6

3. ORIFLAME - NATURE SECRETS SZAMPON DO WŁOSÓW PRZETŁUSZCZAJĄCYCH SIĘ Z POKRZYWKĄ I CYTRYNĄ.
 Pisałam o nich tutaj>>>
Szampon ten stale wraca do mojej łazienki, lubią go moje włosy. Na pewno kupię ponownie. Moja ocena: 5,5/6

4. BingoSpa - Czekoladowy szampon z odżywką
 Pisałam o nim tutaj>>>
Ładnie pachnie czekoladą, zapach taki uwielbiam. Jednak dla mnie trochę za bardzo obciążał włosy i nie spełnił moich oczekiwań. Za to dzieci go kochały. Jeśli kupię to dla nich.
Moja ocena: 4/6

5. KĄPIEL AGAFII - SPECJALNY SZAMPON I BALSAM - AKTYWATOR WZROSTU WŁOSÓW 
Wkrótce o nich napiszę więcej, nie wyrobiłam się już z recenzją w styczniu. Produkt wart uwagi, trochę obciąża włosy i trzeba używać ich razem, sam szampon strasznie wysusza włosy. Fajny zapach, pozostaje na włosach. Fatalne opakowanie, szybko końcówka oderwała się od reszty, najlepiej przelać od razu do innych butelek. Nie wiem czy powrócę do nich, nie zauważyłam jakiegoś większego wzrostu moich włosów. Moja ocena: 3,5/6

6. RADICAL - Próbka szamponu do włosów przetłuszczających się.
Trudno coś powiedzieć o jego działaniu po małej saszetce, ale chyba kupię pełny produkt, bo moje włosy po nim się nie przetłuściły na drugi dzień.

CIAŁO


 1. ORIFLAME - Krem do rąk i paznokci
Fajny krem o miłym zapachu, dobrze się rozprowadzał na dłoniach, szybko wchłaniał. Dość długo czuło się jego działanie. Nie zauważyłam wpływu kremu na paznokcie.
Może kupię ponownie, ale w dalekiej przyszłości, mam spory zapas kremów do rąk. Moja ocena: 4/6

2. ORIFLAME - HAPPY RELAXING - krem do rąk z eterycznym olejkiem pomarańczowym.
Krem o bardzo ładnym zapachu, dobrze się rozprowadza, dość długo wchłania, pozostawia lekką powłokę na dłoniach. Skóra po jego użyciu jest wygładzona, jednak szybko domaga się następnej porcji kremu. Raczej nie kupię ponownie. Moja ocena: 3/6

3. MARIZA -  Energetyzujący żel pod prysznic - Grejpfrut
Bardzo przyjemnie pachnący żel, fajnie się pieni i super myje. Pozostawia na ciele przyjemny odświeżający zapach. Nie ma jakiś tam specjalnych właściwości, ale nie uczulił i nie podrażniał. Idealny do porannej kąpieli na pobudzenie. Kupię ponownie.
Moja ocena: 5/6

4. BINGOSPA Sól do kąpieli MLECZNA KĄPIEL Z ZIELONĄ HERBATĄ do wanien  
z hydromasażem (jacuzzi)
Bardzo fajna i wydajna sól do kąpieli dla osób, które nie lubią piany w wannie. Przyjemnie pachnie i super nawilża skórę. Pisałam o niej tutaj>>> 
Rzadko korzystam z wanny wolę prysznic, ale dla relaksu produkt idealny. W przyszłości kupię ponownie. Moja ocena: 5/6

5. ORGANIQUE - HOT&SPICY PŁYN DO KĄPIELI
Otrzymałam go w październikowym ShinyBoxie, ale dopiero teraz po niego sięgnęłam. Bardzo fajnie się pieni dając nam wspaniałą aromatyczną kąpiel. Cudowny zapach i dla niego warto zainwestować w ten produkt. Wkrótce o nim napiszę więcej. Kupię ponownie.
Moja ocena: 5/6

6. FARMONA - Czekoladowe masło do ciała - ciemna czekolada i pistacja. Próbka
Produkt w opakowaniu pachnie cudownie jednak w kontakcie z moją skórą zapach się zmienia, nie odpowiada mi on. Do tego pozostawia lekko brązową powłokę, która zabrudziła ramiączka od stanika. Nie kupię pełnego produktu.

7. ZIAJA - INTIMA - KREMOWY PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ Z KWASEM ASKORBINOWYM PRZECIW PODRAŻNIENIOM
Pisałam o nim tutaj>>>

Bardzo fajny płyn do higieny intymnej, nie podrażnia, nie powoduje uczuleń, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Dla mnie super. Będę do niego wracać. Moja ocena: 5,5/6

TWARZ

1. MARION - Maseczka oczyszczająca typu PEEL OFF z ekstraktem z ananasa i brzoskwiń.
To drugie opakowanie, polubiłam ją. Pisałam o niej tutaj>>>
Kupię ponownie. Moja ocena: 4,5/6

2. OLAY TOTAL EFFECTS 7w1 SERUM I KREM W JEDNYM
Mój ulubieniec ostatnich miesięcy. Pisałam o nim tutaj>>> 
Idealnie mi przypasował, nie uczulił mnie nie podrażnił, twarz po nim nie przetłuszczała mi się tak bardzo. Kupię ponownie.  Moja ocena: 5,5/6

3. ORGANIC THERAPY - Peeling z organicznym ekstraktem grejpfruta i diamentowym proszkiem.
Kolejny mój ulubieniec. Pisałam o nim tutaj>>> 
Fajnie oczyszcza skórę, nie wzmaga wydzielania sebum. Kupię ponownie.
Moja ocena: 6/6

4. AVON - krem przeciwzmarszczkowy ANEW. Próbka
Odpowiadał mi ten krem, bo nie podrażniał mi oczu i nie wzmagał tłuszczenia się skóry. Kiedyś kupię. Mam zapas kremów jak na razie i chcę je wykorzystać.

MAKIJAŻ

1. L`OREAL - Maskara do rzęs pogrubiająca.
Moja ulubiona maskara na wyjścia. Biała część zawierała substancję pogrubiającą rzęsy. Czerwona część to tusz. Po pomalowaniu rzęsy były gęste i dłuższe. Tusz wodoodporny, czasami trudny do usunięcia. Kupię ponownie w przyszłości. Moja ocena: 6/6

2. ORIFLAME - Baza pod makijaż
Produkt przeciętny, pod niektóre podkłady się nie nadawał powodując ich rolowanie się, nie matował skóry. Nie kupię ponownie. Moja ocena: 2/6

3. MAYBELLINE - Krem BB
Fajny produkt, ale nie do końca spełnił moje oczekiwania. Nie nadawał się do szybko przetłuszczającej się cery. Kolor za to idealnie dopasowany. Nie kupię ponownie. Moja ocena: 3/6

4. ORIFLAME - Balsam do ust - TherapySpa
Super balsam, fajnie odżywia usta, idealnie je nawilżając, zapobiega ich pękaniu. Nadaje się nawet na mróz. Kupiłam już nowe tym razem z barwnikiem. Pisałam o nich w styczniowych nowościach z Oriflame. Moja ocena: 6/6

5. NEICHA - SERUM NA POROST RZĘS
Pisałam o nim wstępnie tutaj>>>
Wkrótce napiszę więcej podsumowując jego używanie. Teraz tylko nadmienię, że nie zauważyłam znacznej zmiany w wyglądzie rzęs, oczekiwałam innego efektu. Raczej nie kupię ponownie.

6. Płatki higieniczne Carea
Takie sobie, żadna rewelacja.

Tak wygląda moje denko> Coś używaliście? Może czymś Was zainteresowałam? Macie inne doświadczenia z opisanymi produktami?
Komentujcie, miło się czyta Wasze komentarze, dzięki temu trafiam też na Wasze blogi.

Miłego weekendu

poniedziałek, 30 grudnia 2013

MARIZA - CZAS ZIMOWEJ WYPRZEDAŻY OD 7.01

Od 7 stycznia rozpoczyna się Zimowa wyprzedaż w MARIZA będzie ona trwała do 20 stycznia 2014.

Chciałam Wam pokazać na co warto zwrócić uwagę, co warto kupić, bo ceny są na prawdę kuszące.


LINIA SPA BOMBKI

Znane nam z tradycyjnych opakowań produkty z serii SPA (peelingi do ciała, żele pod prysznic, olejki do ciała, płyny do kąpieli) można kupić w opakowaniach w kształcie kuli (bombki).
Osobiście polecam:
Energetyzujący żel pod prysznic GREJPFRUT - 310ml
Lawendowy odprężający olejek do kąpieli - 310ml
Relaksująca sól do kąpieli RÓŻA - 380g
Granat odświeżający żel pod prysznic - 310ml

Cena: 5,20zł

LAKIER DO PAZNOKCI CARE&COLOUR

Bardzo fajne i trwałe lakiery do paznokci w świetnych kolorach, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Objętość lakierów to 10ml

Cena: 3,50zł




MATOWE CIENIE DO POWIEK

Matowe cienie do powiek o miękkiej, jedwabistej formule podkreślają Twoje oczy niezwykle intensywnym i głębokim kolorem.
Formuła cieni jest oparta tylko na naturalnych pigmentach, bez parabenów, z hipoalergiczną kompozycją zapachową.
Cienie u mnie dobrze się sprawdzają, mają fajne wyraziste kolory, długo się utrzymują na oku, nie kruszą się.

Objętość: 3g

Cena: 4,80zł


SATYNOWE CIENIE DO POWIEK

Satynowe cienie do powiek o wyjątkowo miękkiej konsystencji. Pozwalają na kreowanie zarówno odważnych jak i zmysłowych czy subtelnych makijaży. Stosowane na sucho mienią się delikatnie, a użyte na mokro iskrzą i przykuwają wzrok soczystym  kolorem.
Formuła cieni zapewnia łatwą aplikację, perfekcyjne  krycie oraz wyjątkową trwałość. Została wzbogacona w pielęgnujące olejki roślinne.
Bez parabenów.
Objętość: 3g

Cena: 5zł

MINERALNY PUDER MATUJĄCY
Stworzony z myślą o cerze tłustej i mieszanej. Składniki mineralne otulają skórę lekką, oddychającą i absorbującą sebum warstwą, nie dopuszczając do nadmiernego świecenia się. Efekt matowej skóry utrzymuje się bardzo długo ponieważ formuła pudru jest całkowicie beztłuszczowa.

Dostępne w promocji będą dwa odcienie: Jasny beż, ciemny beż

Objętość: 4g

Cena: 9,60zł

CHIC LIP GLOSS - BŁYSZCZYK DO UST

Błyszczyki dostępne są w wersji diamentowej (odcień fuksja  i arbuzowa czerwień) oraz kremowej (pudrowy róż i kremowy róż).

Błyszczyki trwałe, fajnie się rozprowadzają na ustach i ładnie je nawilżają.

Pojemność: 8ml

Cena: 5,70zł








WODOODPORNY EYELINER 

Precyzyjny eyeliner do oczu, tworzy na powiece równą, cienką kreskę, która po zastygnięciu cały czas pozostaje elastyczna, dzięki czemu nie kruszy się . Wodoodporna formuła, nasycona pigmentami tworzy wyrazistą i trwałą linię, która doskonale podkreśla oczy. Eyeliner utrzymuje się na powiece przez cały dzień bez konieczności poprawek. Jego delikatna, bezpieczna formuła jest bardzo przyjazna nawet dla wrażliwych oczu.

Dostępne w promocji kolory: chłodny brąz, grafit

Pojemność: 1,2g

Cena: 9,50zł

POMADKA DO UST SOFT&COLOUR

Trwała pomadka o ładnych intensywnych barwach, długo utrzymuje się na ustach, nawilża je i pielęgnuje.

W promocji dostępnych jest 6 kolorów.

Cena: 3,80zł









MASECZKA DO TWARZY NAWILŻAJĄCA 

PEELING DO TWARZY WYGŁADZAJĄCY


Kolejne godne polecenia produkty.

Maseczka do twarzy ma formę samowchłanialną. Fajnie nawilża twarz, nie uczula i nie podrażnia oczu.

Pojemność: 60ml

Cena: 7,70zł

Peeling wygładzający jest moim ulubieńcem. Idealnie oczyszcza twarz, mimo swej delikatności. Ładnie pachnie i dobrze się zmywa z twarzy. Nie uczula i nie podrażnia.

Pojemność: 60ml

Cena: 5,90zł

KREM MATUJĄCO-NAWILŻAJĄCY 25+


Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej po 25 roku życia. Dzięki specjalnie dobranym składnikom aktywnym preparat działa normalizująco przywracając skórze właściwą równowagę. Skutecznie zmniejsza ilość wydzielanego sebum oraz ściąga nadmiernie rozszerzone pory. Działa przeciwzapalnie, koi i łagodzi podrażnienia. Zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia i odżywienia, przeciwdziałając utracie jędrności i sprężystości oraz powstawaniu zmarszczek. Krem wzmacnia płaszcz hydrolipidowy naskórka chroniąc go przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Lekka, nietłusta konsystencja sprawia, że krem łatwo się rozprowadza oraz dokładnie matuje skórę na długo niwelując efekt jej świecenia.

Pojemność: 50ml

Cena: 9,80zł

CAŁOŚĆ ULOTKI MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ>>>

ZAMÓWIENIE BĘDĘ SKŁADAĆ PO 15 STYCZNIA, JEŚLI KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY ZAKUPEM PROSZĘ O KONTAKT NA E-MAILA

środa, 20 listopada 2013

LISTOPADOWY SHINYBOX - dlaczego mnie nie cieszy

LISTOPADOWY SHINYBOX

Cóż jak co miesiąc wyczekiwałam swojego Shinyboxa. Najpierw kurier kręcił nosem, że nie miał numeru jak do mnie zadzwonić i musiał dwa razy jeździć z przesyłką, a potem przykra niespodzianka w środku.
Już jak wyciągnęłam pudełko z foli poczułam zapach lakieru. Od razu pomyślałam, znowu coś się odkręciło. I faktycznie po otworzeniu pudełka nie miałam już wątpliwości, mój nos mnie nie zawiódł, lakier był widoczny już na folderach reklamowych i bibule w którą pakowane są kosmetyki.
 Po zdjęciu bibułki zobaczyłam jakie zniszczenia są w środku. Praktycznie wszystkie produkty są upaprane lakierem, wyciągając je z pudełka sama też wyglądałam jak nieszczęście.
Kolejna odsłona




Masakra, widok okropny, wszystko lepkie brudne i od razu cała moja radość prysła. Nie jest to pierwsza taka niespodzianka od Shinybox. Kiedyś rozlał się szampon, ale ubytek był ok 1/3 i szampon spokojnie z reszty produktów dało się umyć, ale to, butelkę zmywacz muszę chyba zużyć by to doczyścić. Reklamacja złożona, zobaczymy co na to Shinybox.




Oto co kryło się w pudełeczku :

Intensywnie nawilżający krem do ciała i rąk  Dear Body ( produkt pełnowymiarowy ) - otrzymałam wersję WILD SCARLET - kęs soczystego jabłka z niegrzecznym pocałunkiem lilii.

BingoSpa Maska do twarzy winogronowa ( produkt pełnowymiarowy )

Mariza matujący puder ryżowy  ( produkt pełnowymiarowy )

La Rosa cień mineralny ( produkt pełnowymiarowy ) nr. 81 Lunar Stone - fajny rozświetlający kolor

no i miał być też  lakier do paznokci z La Rosa ( produkt pełnowymiarowy ) nawet nie chciało mi się sprawdzać numeru

No i dla subskrybentek jest jeszcze Serum na porost rzęs z  Neicha

Do tego  próbki : szamponu i odżywki Romantic; kremu Corine de farme oraz maseczka przeciwzmarszczkowa
oraz zniżki które mogę oddać, bo i tak nie wykorzystam :
15% do Deezee;
10% do Mineralnie
 
I tak wygląda mój Shinybox. Nie chciało mi się robić zdjęć tych wymazanych produktów, zobaczymy co mi odpowiedzą a jak będę testować produkty napiszę o nich coś więcej i zrobię zdjęcia. Może do tego czasu je trochę doczyszczę.

poniedziałek, 4 listopada 2013

DENKO - październik 2013

Pierwszy jesienny miesiąc mamy już za sobą, a oto produkty, które dosięgnęły dna w październiku.
A teraz trochę szczegółów:

CIAŁO




1. Dezodorant Rexona - ma chronić przed poceniem przez 48 godzin. Pewni i to robi, ale ja myję się częściej i nie sprawdzałam, czy to prawda. Dezodorant o delikatnym zapachu, może mam trochę za dużo talku, bo po aplikacji w małym pomieszczeniu muszę szybko wyjść bo mnie przydusza. Fajnie chroni przed poceniem, nie pozostawia śladów na jasnych ubraniach a na ciemnych biały pyłek.
Lubię dezodoranty tej firmy i pewnie do niego wrócę.
Moja ocena: 5/6
2. ALTERRA - żel peelingujący pod prysznic Pomarańcza i cukier trzcinowy.
Pisałam o nim tutaj>>>
Produkt należący do delikatnych zdzieraków. Możliwe, że do niego powrócę ze względu na piękny zapach.
Moja ocena: 5/6
3. AU LAIT - Mleko do ciała
Miniaturka produktu, który zaskoczył mnie swoim zapachem i łatwością rozprowadzania. Co do właściwości to wiele tańszych produktów ma podobne, dlatego nie będę po niego sięgać ze względu na cenę. Pisałam o nim tutaj>>>
Moja ocena: 4/6
4. Tutti frutti - Kremowy peeling myjący.
Mój HIT tego miesiąca. Wspaniały zapach karmelu z cynamonem, idealny na jesienne słoty. Sprawia, że skóra jest gładka, miękka w dotyku i rozgrzana. Idealny produkt pod prysznic, gdy przemarzniemy na dworze. Na pewno sięgnę jeszcze po niego w najbliższym czasie. Pisałam o nim tutaj>>>
Moja ocena: 6/6
5. MARION - Aromatyczna kąpiel z olejkami ANTYSTRES
Fajny produkt do stosowania w wannie, choć ja osobiście wolę prysznic to czasami po niego sięgnę jeszcze. Ale to w dalekiej przyszłości, teraz mam mały zapas aromatycznych soli do kąpieli.
Pisałam o tym produkcie tutaj>>>

WŁOSY



1. Green Pharmacy - Szampon nagietkowy
Jeden z produktów po który sięgam bardzo często, był już kiedyś w denku pisałam o nim tutaj>>>
Szampon, który moje włosy bardzo lubią, nie uczula mnie, nie powoduje nadmiernego przetłuszczania się moich włosów, dlatego często do niego wracam. Moja ocena: 5/6
2. ZIAJA - Szampon intensywny kolor z olejkiem rycynowym
Bardzo fajny szampon, też nie wzmagał przetłuszczania włosów, jednak po jego użyciu musiałam nakładać odżywkę, bo bardzo plątały się włosy. Nie uczulał mnie, nie spowodował powstania łupieżu. Włosy po nim są puszyste i  miękkie. Bardzo wydajny produkt, pewnie jeszcze kiedyś po niego sięgnę. Moja ocena: 5/6
3. BATISTE - Suchy szampon
Moje odkrycie - mój HIT. Idealny produkt, gdy mam zbyt mało czasu na wymycie włosów przed wyjściem, lub gdy wyglądają one mało atrakcyjnie, wtedy je odświeżam. Produkt obowiązkowy w mojej torebce. Moja ocena: 6/6
4. ARTEGO - odżywki do włosów
Miniaturki produktów o których pisałam tutaj>>> i tutaj>>>
Raczej nie zakupię pełnowymiarowego opakowania. Cena trochę za wysoka a działanie zbliżone do innych balsamów do włosów, jakoś niczym mnie nie zachwyciło.
5. SYOSS - Glossing - Odżywka do włosów farbowanych dodająca im blasku.
Mój ulubieniec. Po niej włosy są super miękkie, błyszczące, nie przetłuszczają mi się tak bardzo. Na pewno do niej wrócę. Moja ocena: 6/6
6. GOLDWELL - BALSAM NA WŁOSY 60-SEKUNDOWY
Produkt z październikowego Shinyboxa. Bardzo fajny balsam do włosów, nadaje im objętości, włosy są lekkie błyszczące i fajnie się rozczesują. Spodobał mi się, ale cena jak dla mnie trochę za wysoka, więc na razie nie kupię produktu pełnowymiarowego.
7. PHENOME - SZAMPON DO WŁOSÓW PRZYWRACAJĄCY RÓWNOWAGĘ SKÓRY GŁOWY.
Bardzo fajny szampon o intensywnym mentolowym zapachu. Pisałam o nim tutaj>>> 
Pewnie bym go stosowała, gdyby nie cena.



TWARZ 


1. MARIZA - Peeling do twarzy z olejkiem migdałowym
Mój HIT - pokochałam ten drobnoziarnisty peeling i chętnie będę do niego wracać.
Pisałam o nim tutaj>>> Cera po tym peelingu jest super, a łagodność ziarenek peelingujących sprawia, że nie rani twarzy. Polecam. Moja ocena: 6/6
2. ORIFLAME - SERUM ECOLLAGEN 3D+ zwężające pory
Kolejne moje odkrycie. Mój HIT
Idealny produkt dla mojej kłopotliwej cery, po jego użyciu moja buzia w dotyku była gładka jak pupcia niemowlęcia, a wcale nie czułam napięcia skóry. Skóra po nim się tak nie przetłuszczała. Może spodziewałam się większego zwężenia porów i ich mniejszej widoczności, ale jak mnie zapewniła kosmetyczka, jest to efekt trudny do osiągnięcia za pomocą jakiegokolwiek kremu czy serum. Więc dla mnie jest ok i na pewno kupię go ponownie przy jakiejś promocji w ORIFLAME.
Moja ocena: 5,5/6  Pisałam o nim tutaj>>> i od tego momentu go stosowałam, aż do ostatniego dnia miesiąca regularnie dwa razy dziennie. Produkt więc wydajny.
3. dermopHarma - compress mask 4D REGENERACJA I WYGŁADZENIE
Fajna maseczka - pisałam o niej tutaj>>> 
Może kiedyś do niej wrócę, mam teraz sporo maseczek na wypróbowanie i wykończenie, więc nie kupuję nowych. Moja ocena: 4,5/6  Pisałam o niej tutaj>>>
4. Próbki produktów z Dr. Taffi
Pisałam o nich tutaj>>> Produkty którymi kiedyś może się zainteresuję, po tak małej próbce, trudno napisać coś więcej.
5. Zawieruszył się tutaj też jeden produkt do pielęgnacji włosów. MARION Gorąca kuracja do włosów MIGDAŁ I KOKOS. Cudowny zapach, działanie zwyczajne, żadnych rewelacji, ale może kiedyś do nich wrócę.

Tak oto minął kosmetyczny październik. Czy czymś Was zaciekawiłam?

wtorek, 15 października 2013

MARIZA - PEELING DROBNOZIARNISTY z olejkiem migdałowym

MARIZA - PEELING DROBNOZIARNISTY


Opis produktu: 
Łagodny peeling zawiera drobinki pestek moreli oraz mikrogranulki, które dokładnie oczyszczają cerę, usuwając martwe komórki naskórka i inne zanieczyszczenia. Wygładza skórę, poprawia jej ukrwienie oraz stymuluje do regeneracji. Doskonale przygotowuje cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, ułatwiając wchłanianie składników aktywnych. Wzbogacony został w olejek ze słodkich migdałów, który odżywia i zmiękcza naskórek oraz łagodzącą podrażnienia alantoinę. W efekcie skóra jest oczyszczona, miękka i wyjątkowo gładka.

Cena: ok. 13,60/60ml


Skład: Aqua, Polyethylene, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Beeswax, Dimethicone Copolyol (and) Cyclomethicone, Xantan Gum, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Parfum.


Moja opinia:
Peeling z marizy jest jednym z moich ulubionych produktów tej firmy. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji twarzy, gdyż nie zawiera, ostrych , bardzo grubych drobinek ścierających.
Produkt zapakowany jest w miękką tubkę, z której bardzo łatwo wydostaje się peeling. Ma on świetną gęstą konsystencję, co nie jest tutaj przeszkodą, gdyż idealnie rozprowadza się na twarzy.


Po jego zastosowaniu cera jest gładka, idealnie oczyszczona z martwego naskórka, a pory z zawartości. Nie wysusza skóry, nawilża ją i hamuje nadmierne wydzielanie się sebum. Idealnie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Po nim moja twarz jest gładka i promienna.
Produkt ma bardzo przyjemny zapach, nie uczula i nie podrażnia.
Bardzo przypomina mi peeling drobnoziarnisty z Perfecty.

Dla mnie to świetny produkt, idealny do cery przetłuszczającej się.

Moja ocena: 6/6

Jeśli jesteś zainteresowana/y zakupem tego produktu, proszę o kontakt. Na koniec miesiaca będę robić zamówienie w MARIZA i mogę zamówić peeling.
Co do kosztu wysyłki się dogadamy na pewno.