Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

środa, 1 maja 2013

DERMO RASSOUL - Dezodorant nawilżający

-->

  DERMO RASSOUL Dezodorant nawilżający

  Kierunek działania: nawilżanie delikatnej skóry pod pachami,
  Przeznaczenie: do każdego rodzaju skóry
  Pojemność: 75ml (pełen produkt)
  Cena pełnego produktu: 15 zł

  Opis produktu

Dezodorant o długotrwałym działaniu, który zawiera naturalne składniki nawilżające. Bezalkoholowy, idealny dla każdego rodzaju skóry. 

Zastosowanie produktu
Aplikuj dezodorant na czystą i suchą skórę pod pachami. 

Składniki
  Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Steareth-2, itd

  Aluminium Chlorohydrate - chlorowodorotlenek glinu. Związki glinu bardzo często są składnikami antyperspirantów. Bezpieczeństwo stosowania tego typu związków do produkcji kosmetyków jest dyskusyjne od momentu wykrycia w mózgu osób chorych na Alzheimera glinu. Jednak nie ma potwierdzonych badań na to, że właśnie z kosmetykami dostał się on do organizmu człowieka.
  Podobne dyskusje toczą się jeśli chodzi o wpływ antyperspirantów na raka piersi. Jak na razie nie ma badań potwierdzających. Wiemy jednak na pewno, że antyperspiranty i zawarty w nich chlorowodorek glinu stosowane przez dłuższy czas są przyczyną ziarniaków.
  Dlatego należy pamiętać o tym, żeby nie stosować tego typu produktów na noc, zmywać kosmetyk przed snem.
  Aluminium Chlorohydrate  to również związek który jest przyczyną żółtych plam na koszulkach i sztywnienia materiału pod pachami podczas stosowania antyperspirantów.
Moje pierwsze wrażenia po zastosowaniu:
Raczej nie stosuje dezodorantów w kulce, wolę typowe spraye, ale w wyjazdowej kosmetyczce, zawsze taki posiadam. Pierwsze wrażenie po zastosowaniu Dermo Rassoul to to, że jest podobny do innych produktów tego typu. Ma ładny delikatny zapach i na chłodne dni świetnie się nadaje. Wadą jest to, że nie jest antyperspirantem, bo ja niestety bardzo się pocę. Ma fajną konsystencję, szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia wilgoci pod pachami. Czy nawilża - sprawdzę potem, teraz trudno mi to stwierdzić.
Dezodorant trafia do podróżnej kosmetyczki i zostanie przetestowany podczas najbliższych wyjazdów.
Moja ocena:
Po pierwszym zastosowaniu: 4/6
Po dłuższym stosowaniu: ?

*opracowując tekst korzystam ze stron Glossybox, producenta kosmetyków i wikipedii 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz