Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

środa, 29 maja 2013

La Roche-Posay oczyszczający żel Effaclar

-->
La Roche-Posay oczyszczający żel Effaclar


-->

Opis:
Żel oczyszczający do twarzy. Delikatnie oczyszcza skórę dzięki zawartości środków myjących. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, pozostawiając skórę czystą i świeżą.

Kierunek działania: oczyszcza, przeciwdziała podrażnieniom, odświeża

Przeznaczenie:
skóra wrażliwa

Pojemność:
200 ml (pełen produkt) otrzymujemy 10 ml

Cena pełnego produktu: 27zł

Składniki:

pH 5,5 - bez mydła - bez alkoholu - bez barwników - bez parabenów

AQUA / WATER,
SODIUM LAURETH SULFATE - SLS i SLES to tanie detergenty syntetyczne, stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Możemy je znaleźć w praktycznie każdym szamponie, żelu myjącym, czy płynie do kąpieli. Są to prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne ze składników stosowanych w pielęgnacji skóry i produktach do pielęgnacji włosów. To związki chemiczne powodujące lepsze pienienie się produktu, do którego są dodawane. Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. * e-naturalna.pl
PEG-8 - Glikol polietylenowy oksyetylenowany 8 molami tlenku etylenu. Substancja nawilżająca odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie, co zapewnia dobre funkcjonowanie skóry. Zapobiega również wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu z butelki.
COCO-BETAINE - Cocamidopropyl betaine (CAPB). To bardzo popularny składnik wielu płynnych kosmetyków, między innymi szamponów, mydeł w płynie, sprayów do włosów, żeli pod prysznic i płynów do kąpieli, pozyskiwany z oleju kokosowego. Jest to substancja powierzchniowo czynna, która ma za zadanie delikatnie oczyszczać, jest też używany jako spieniacz w płynach i żelach do kąpieli i w szamponach. Substancja ta ma również sprawić, żeby mydła nie podrażniały tak mocno oczu i skóry. (alergen roku 2004)
HEXYLENE GLYCOL
Substancja powierzchniowo-czynna, zmniejszająca napięcie powierzchniowe. Środek stosowany w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik. Może podrażniać oczy, błonę śluzową i skórę.
PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE
Silny roślinny zagęstnik, nie drażni oczu, odpowiedni do produktów dla dzieci
ZINC PCA
Cynkowa sól kwasu pirolidonokarboksylowego. Cynk znany jest ze swych właściwości hamujących działanie enzymu przyśpieszającego produkcję dihydroksytestosteronu - hormonu kontrolującego aktywność gruczołów łojowych - reguluje wydzielanie sebum.
SODIUM HYDROXIDE
Wodorotlenek sodu który ma za zadanie utrzymywać odpowiednie pH skóry.
CITRIC ACID
Kwas cytrynowy należy do grupy alfahydroksykwasów (AHA). Substancja rozpuszczalna w wodzie. Występuje naturalnie w przyrodzie, w roślinach i organizmach zwierzęcych.
Wykazuje działanie złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę. Zwiększa trwałość kosmetyku i utrzymuje stałe pH.
SODIUM BENZOATE
Sól sodowa kwasu benzoesowego. Stosowany jest jako środek do konserwacji żywności. Stosowany m.in. w napojach gazowanych. Substancja ta w połączeniu z witaminą C (E300) może przekształcić się w rakotwórczy benzen.
W kosmetykach stosuje się ją jako substancję konserwującą, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych Jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5%
PHENOXYETHANOL
Fenoksyetanol - związek z grupy alkoholi. Funkcja w kosmetykach jak powyższy składnik. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%
CAPRYLYL GLYCOL
Glikol kaprylowy jest stosowany w wielu produktach: kremach, balsamach, sztyftach, olejkach oraz jako dodatek w kosmetykach do kąpieli. Ma zdolność przechodzenia przez naskórek w głąb skóry.
W preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową.
PARFUM / FRAGRANCE
Substancje nadające kosmetykowi zapach, mogą jednak mieć działanie drażniące. Używa się ich w bardzo znikomej ilości, mogą być szkodliwe. Warto wiedzieć jaki środek zapachowy jest dodany do kosmetyku.
Moje wrażenia po zastosowaniu kosmetyku:
Pierwsze wrażenie:
Żel o bardzo dobrej konsystencji, nie spływa z dłoni zbyt szybko, idealnie się pieni, jest wydajny. Nie trzeba go dużo by dokładnie wymyć twarz. Nie podrażnia oczu, idealnie się spłukuje. Po jego użyciu skóra pozostaje czysta, nawilżona i nie tłuści się zbyt szybko.


Po dłuższym używaniu:
Otrzymana próbka starczyła mi na 6 użyć. Jak na taką małą tubkę to i tak długo. Jestem zadowolona z używanego żelu. Lepiej się sprawdza niż używany do tej pory przeze mnie płyn do demakijażu 3w1 z Vichy (PURETE THERMALE). Najważniejsze dla mnie było to, że nie szczypał mnie w oczy i ich nie podrażniał. Skóra pozostawała po nim nawilżona, nie było czuć napięcia. Nie musiałam od razu nakładać na twarz kremu. Idealnie zmywał pozostawione resztki makijażu. Mała ilość jednak może sprawić, że moja opinie nie będzie do końca dobra. Po dłuższym stosowaniu może się okazać, że coś jest nie tak, że np uczula (analizując skład różnych rzeczy można się spodziewać). Chcę jednak kupić pełną wersję produktu. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Moja ocena na dziś: 5/6


Opracowując ten artykuł na bloga korzystałam ze stron:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz