Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

środa, 22 maja 2013

SANTAVERDE Aloe Vera Creme Medium


    SANTAVERDE Aloe Vera Creme Medium

     

    Opis: Klasyczny krem półtłusty na bazie czystego soku aloesowego i olejów z pestek winogron, orzeszków kukui i awokado. WERSJA ZAPACHOWA
    Kierunek działania: przywraca właściwy poziom nawilżenia skóry, działa kojąco, ochronnie i wygładzająco.
    Przeznaczenie: krem może być stosowany do codziennej pielęgnacji każdego typu cery. Szczególnie polecany do skóry normalnej, wrażliwej i ze skłonnościami do zaczerwienienia.
    Pojemność: 30 ml (pełen produkt) otrzymujemy 5ml
    Cena pełnego produktu: 129zł
Zastosowanie: Po oczyszczeniu twarzy żelem do mycia Santaverde nałóż krem i delikatnie rozprowadź, pozostaw do całkowitego wchłonięcia. Krem, ze względu na swoją konsystencję, idealnie nadaje się pod makijaż.
Skład: Sok aloesowy, emulgator pochodzenia roślinnego, olej sezamowy, olej z pestek winogron, olej z awokado, alkohol tłuszczowy pochodzenia roślinnego, gliceryna pochodzenia roślinnego, masło shea, wyciąg z rokitnika, destylat winny, mleczan sodu, estry gliceryny i kwasów tłuszczowych pochodzenia roślinnego, wyciąg z werbeny, olej kukui, emulgator pochodzenia roślinnego, kwas hialuronowy, witamina E, olej słonecznikowy, palmitynian askorbylu, fitynian sodowy z ryżu, olejki eteryczne.
Bez syntetycznych zapachów, barwników i konserwantów.
Dokładny opis składników:
Aloes zwyczajny
Aloes zwyczajny (Aloë barbadensis Miller syn. Aloë vera), aloes prawdziwy jest najpowszechniejszym uprawianym gatunkiem aloesu. Roślina dorasta do 60 cm, posiada grube, mięsiste, mieczowate liście, zebrane w postaci wyrastającej wiązki. Liście są brzegiem kolczaste. Kwiaty ułożone są w grona koloru żółtego lub czerwonego. Po przekrojeniu liścia widoczny jest galaretowaty, zielonkawy miąższ i sącząca się z kanalików skóry żółta ciecz - aloina.

W miąższu aloesowym znajduje się dziewięć z dziesięciu niezbędnych człowiekowi aminokwasów egzogennych, (oprócz tryptofanu). Poza tym, zawiera on niewielkie ilości witamin: A, C, E oraz witaminy z grupy B. Aloes zawiera również szereg biopierwiastków jak: potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarkę i żelazo oraz śladowe ilości krzemu, manganu, niklu, boru, glinu, litu, chromu, miedzi, molibdenu i baru. Ważnym składnikiem miąższu aloesowego są enzymy oraz jedno, dwu i wielocukry lub ich pochodne.
Aloes znajduje zastosowanie w różnych kosmetykach dzięki zdolności przenikania w głąb skóry, regeneracji i jej ujędrniania. Wskazany jest dla cery suchej, wrażliwej i dla cery z problemami dermatologicznymi. Stosuje się go m.in do cery trądzikowej, gdyż ma działanie antybakteryjne, koi podrażnienia i zapobiega powstawaniu blizn po pryszczach. Aloes stosuje się również w leczeniu poparzeń, redukuje zaczerwienienia i pomaga zregenerować się tkankom.
Aloes jest rośliną z której samodzielnie możemy wykonać różnego rodzaju toniki, napary a nawet wino. Ja osobiście stosuję go do robienia toniku.
Tonik z aloesu do cery tłustej
Z odciętych liści aloesu usuwam kolce. Około 100g pokrojonych liści zalewam 100ml przegotowanej wody lub wodą mineralną niegazowaną. Dodaję 150 ml gliceryny i sok z jednej cytryny. Wszystko razem miksuję i pozostawiam w lodówce na 24 godziny. Po tym czasie odcedzam powstały płyn i przelewam do ciemnej butelki. Tak uzyskany tonik przechowuję w lodówce. Sprawdza się rewelacyjnie, polecam.


Olej sezamowy
Sezam (sesamum indicum) uprawiany jest w tropikach i subtropikach (Indie, Sudan, Egipt, Japonia, Chiny).

 Olej sezamowy powstaje w wyniku tłoczenia na zimno nasion sezamowych. Jest on jednym ze stosowanych w przemyśle składników fazy olejowej produktów kosmetycznych.
Olej sezamowy jest tłusty, ma kolor żółty przechodzący w jasnobrązowy i lekko orzechowy zapach. Jest bardzo bogaty w mikro i makroelementy niezbędne dla zdrowia i urody skóry, między innymi: fosforu, wapnia, magnezu, żelaza, cynku. Zawiera również naturalne tokoferole i witaminę B6. Jest produktem o najwyższej zawartości kwasu linolowego. Znajdują się w nim również naturalne konserwanty sezamol i sezamina.
Dodatek oleju sezamowego jako składnika kosmetyków zapewnia ochronę skóry przed procesami starzenia, zwiększa ochronę skóry przed czynnikami środowiskowymi, zmniejsza utratę wody przez naskórek, zwiększa elastyczność skóry. Posiada niewielką ochronę przeciwsłoneczną o niskim faktorze 3-4.
Olej sezamowy ma właściwości: rozgrzewające, odtruwające, regulacyjne (reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza skórę z toksyn, poprawia krążenie).
Kosmetyki z dodatkiem oleju sezamowego polecane są do cery mieszanej, suchej, zanieczyszczonej, starzejącej się z oznakami złego ukrwienia.
Nie jest zalecany do stosowania przy rozszerzonych naczynkach i przy stanach zapalnych skóry.
Olej z pestek z winogron
Olej z pestek winogron otrzymywany jest z nasion winorośli właściwej. 
 
Posiada bardzo wysoki poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych, jest bogatym źródłem witaminy E (do 120 mg/100 g). Ponadto zawiera również flawonoidy, witaminy A i B6, resweratrol, minerały i lecytynę.
Olej z pestek winogron hamuje procesy starzenia skóry, ma właściwości kojące i łagodzące, przyspiesza regenerację naskórka i rozświetla cerę, wygładza, lekko natłuszcza i nawilża skórę, ma działanie tonizujące i przeciwzapalne, poprawia napięcie i jędrność skóry.
Olejek można kupić osobno, zmieszany z innymi olejkami świetnie nadaje się do masażu.
Olej z awokado
Olej z awokado otrzymywany jest poprzez mechaniczne wyciskanie owoców z awokado (zimnotłoczony). 
 
Jest bezzapachowy, o jasnożółtej barwie. Jest olejem odpowiednim do wszystkich typów skóry. Ponieważ głęboko wnika w skórę umożliwia efektywny transport składników odżywczych przez warstwę naskórka do skóry właściwej. Stymuluje metabolizm kolagenu, wspomaga regenerację tkanki łącznej, przyspiesza proces gojenia ran i oparzeń, absorbuje promieniowanie UV, łagodzi stany zapalne, działa przeciwbakteryjnie, opóźnia widoczne oznaki starzenia i bardzo zmiękcza skórę. Zawiera witaminy A, D, E, witaminy z grupy B, lecytynę. Zawiera dużą ilość naturalnych fitosteroli, znacznie więcej niż oliwa z oliwek.
Olej z awokado ma zdolność leczenia stanów zapalnych, ochrony skóry przed skutkami starzenia się, nowotworami i uszkodzeniami przez promieniowanie UV.
Wyciąg z rokitnika
Rokitnik zwyczajny (Hippophaë rhamnoides L.), rokitnik pospolity, rokitnik szakłakowaty to gatunek rośliny z rodziny oliwnikowatych (Elaeagnaceae). Nazywany bywa także rosyjskim ananasem. Występuje w Europie i Azji, aż po Chiny, głównie wzdłuż wybrzeży morskich. 
 
Owoce rokitnika są jednymi z najbardziej odżywczych i bogatych w witaminy. Zawierają duże ilości witaminy C. Owoce rokitnika bogate są we flawonoidy, kwasy organiczne (głownie kwas maleinowy i szczawiowy) oraz wolne aminokwasy, których w owocach znaleziono aż 18. W soku z owoców rokitnika obecne są 24 pierwiastki chemiczne m.in. azot, fosfor, żelazo, mangan, bor, wapń i krzem. Miąższ owoców i nasiona zwiera olej, jego zawartość w nasionach sięga aż do 12 %. Olej bogaty jest w kwas palmitynowy i palmitynowo-olejowy. Zawiera także wit. E i betakaroten. Owoce zawierają kwercetynę, izoramnetynę i kamferol, a liście hyperynę i tylirozyd.
Rokitnik używany jest jako składnik preparatów nawilżających, przeciw łysieniu i przeciw łupieżowi. Wyciągi z rokitnika stosowane są w kosmetyce do pielęgnacji skóry uszkodzonej przez promienie słoneczne (łagodzi tany zapalne). Wchodzą w skład środków kosmetycznych używanych do pielęgnacji skóry zniszczonej, przesuszonej i łuszczącej się. Ze względu na dużą zawartość witaminy C flawonów i flawonoidów w owocach, rokitnik jest cennym składnikiem preparatów likwidujących przebarwienia skóry, wykorzystywany jest do produkcji preparatów, do opalania się jako naturalny bloker promieni UVA i UVB.
Wyciąg z werbeny
Werbena jest niewielkim krzewem, którego kwiaty mają barwy od jasnoniebieskiego do fioletowego oraz ząbkowane liście. Ta wonna roślina rośnie w rejonie Morza Śródziemnego, szczególnie słynie z niej Prowansja.

Aby pozyskać ekstrakt, liście usuwa się i suszy z dala od światła. Następnie zostają namoczone w roztworze alkoholowym w celu uzyskania naturalnego wyciągu z Werbeny, znanego ze swoich zmiękczających i kojących właściwości.
Ze względu na relaksujące działanie werbeny jest ona składnikiem aromaterapeutycznych kąpieli. Olejek z werbeny może być również składnikiem toników i mleczek do twarzy (zwłaszcza przy cerze tłustej) oraz naturalnych wód kwiatowych.
Olej z orzecha kukui
Olej Kukui (Aleurites moluccans) jest tłoczony na zimno z orzechów z drzewa Kukui.

Olej ten zawiera kwasy linolowy i linolenowy, niezbędne dla metabolizmu zdrowej skóry.
Jest bogaty w witaminy A, E i F, oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym w kwasy linolowy i linolenowy, dzięki czemu dobroczynnie wpływa na skórę.
Ma działanie przeciwzapalne, łagodzące podrażnienia. Wspomaga funkcje ochronne skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowaniem słonecznym.
Olej jest wykorzystywany w leczeniu łuszczycy, wyprysku i trądziku i innych chorób skóry.

Olej zmiękcza i nawilża skórę, czyni ją delikatną i gładką. Polecany jest do pielęgnacji wrażliwej i suchej skóry.
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu (w skórze stanowi ponad 50%). Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje. Nasza skóra starzeje się, a po 40 roku życia mamy już go o połowę mniej.
Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że skóra traci zdolność wiązania wody. Kwas hialuronowy może być doskonałym środkiem pielęgnacyjnym, jest składnikiem wielu kremów przeciwzmarszczkowych i liftingujących.
Pozyskiwany jest z grzebieni koguta, ale można już znaleźć na rynku kwas hialuronowy nowej generacji, uzyskany z fermentacji materiałów roślinnych.
Olej słonecznikowy
Otrzymywany jest z nasion słonecznika (helianthus annuus) poprzez wytłaczanie na zimno. Zawiera kwas linolowy, woski, fosfolipidy (lecytyna), karoteny, witaminę E. 
 
Wzmacnia bariery naskórkowe, doskonale zmiękcza i wygładza skórę. Ma działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące, stanowi niewielką ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Jest jednym z niewielu olejów roślinnych, które nie powodują tworzenia zaskórników. Dlatego szczególnie zalecany jest do cery trądzikowej i mieszanej.
Fitynian sodu
Składnik pochodzenia roślinnego (kwasu fitynowego), stosowanego jako środek chelatujący w kosmetykach. Osoby uczulone na zboża powinny unikać tego składnika w produktach do pielęgnacji skóry.


Moja recenzja
Pierwsze zastosowanie:
Otrzymałam produkt w bardzo małej ilości, więc postanowiłam sprawdzić jego działanie na samym początku. Krem bardzo wydajny, świetnie się wchłania, łatwo rozprowadza na skórze. Otrzymałam wersję zapachową, ale trudno mi określić co mi on przypomina. Nie jest to jakiś super zapach, który chciałabym mieć na twarzy przez cały czas. Niestety coś jest w tym kremie takiego, że podrażnia mi oczy. Początkowo myślałam, że jest to wina mojego zmęczenia. Po raz pierwszy nałożyłam go wieczorem, ale po kolejnym nałożeniu, reakcja moich oczu była identyczna. Lekkie podrażnienie, pieczenie przez jakąś godzinkę od nałożenia. Przeanalizowałam dokładnie podany skład i nie ma tam nic takiego (sama natura przecież) co mogłoby tak wpływać na moje oczy. Jedynym winowajcą mogą być olejki eteryczne.
Jeśli chodzi o cerę to czuć wygładzenie, świetnie nakłada się na krem inne kosmetyki, ale cera szybko się tłuści. Nie nadaje się on więc zbytnio do cery tłustej czy mieszanej.
Moja ocena: 4/6
Po dłuższym stosowaniu: Krem jak dotąd zastosowałam cztery razy i odłożyłam na potem. Mam zbyt dużo pracy ostatnio by pozwolić sobie na podrażnienie oczu.




Informacje wykorzystane podczas pisania postu pochodzą ze strony producenta, glossybox, http://zielonyklub.pl/, http://www.doz.pl/, wikipedii





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz