Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

piątek, 31 maja 2013

Pianka do mycia ciała POMARAŃCZA - ORGANIQUE

W majowym Glossyboxie znalazła się ciekawa propozycja do pielęgnacji ciała Pianka do mycia ciała POMARAŃCZA, firmy ORGANIQUE

-->
  Opis: Delikatna pianka do mycia ciała, z gliceryną organiczną, która pielęgnuje skórę podczas kąpieli. Specjalnie dobrane olejki zapachowe, w zależności od ich rodzaju, koją lub pobudzają zmysły.
  Kierunek działania: Intensywnie nawilżają i pielęgnują skórę
  Przeznaczenie: przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry
  Pojemność: 100 ml (pełen produkt)
  Cena pełnego produktu: 16zł

  Skład:
 Aqua - woda
Rozpuszczalnik
Glicerin - gliceryna roślinna
Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Działanie gliceryny jest długotrwałe. Penetruje do głębszych partii warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam, regulując wilgotność przez około dobę.  
Sorbitol- Alkohol heksahydroksylowy o wzorze C6H14O6, otrzymywany z glukozy. Substancja hydrofilowa dobrze rozpuszczalna w wodzie. Jest bardzo higroskopijna - absorbuje i wiąże wodę z otoczenia. Substancja o słodkim smaku, stosowana również w żywności.
Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy.
Sodium Cocyl isethionate - Izetioniany. 
Są substancjami myjącymi w tzw. kostkach myjących bez mydła. Mają dobre własności pianotwórcze i nie są wrażliwe na twardą wodę. Są łagodne dla skóry, łagodzą również działanie mydeł.
Disodium lauryl Sulfosuccinate - Sól disodowa sulfobursztynianu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego
Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych.
Sodium Chloride - Chlorek sodu
Nieorganiczny związek chemiczny. Występuje w postaci bezbarwnych kryształów. Dobrze rozpuszcza się w wodzie.
Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących - powoduje wzrost lepkość w preparatach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne.
Sodium Stearate - sól sodowa z kwasem stearynowym
Główny składnik mydeł, ma za zadanie usuwać nadmiar tłuszczu ze skóry. Czytałam gdzieś, że nie jest to związek, który powinien się znajdować w mydłach stosowanych dla cery suchej, gdyż ją dodatkowo wysusza.
Propylene Glycol - glikol propylenowy
Glikol propylenowy jest szeroko stosowany m.in. w przemyśle spożywczym, chemicznym (np. środki higieny i produkty kosmetyczne), w medycynie i farmacji.
używany do produkcji kosmetyków jako rozczynnik nadający kosmetykowi pożądaną konsystencję emulsji, oraz jako składnik nawilżający skórę.
Może powodować porażnienia skóry chorobowo zmienionej.
Sodium Laureth Sulfate - sól sodowa siarczanu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego
Jedna z najpopularniejszych substancji myjących - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Dobry środek pianotwórczy.
Parfum,
Cl 19140 - Tartrazyna,
Barwnik pochodzenia chemicznego. Cytrynowożółty, azowy, rozpuszczalny w wodzie. Stosowany w kosmetykach, przemyśle spożywczym i do barwienia lekarstw.
Składnik mocno alergizujący. Najczęściej wywołuje alergie u osób, które nie tolerują aspiryny. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypka, złuszczenie skóry, problemy z oddychaniem i wzrokiem.
Sodium Laurate (SLS) - typowy środek używany jako detergent, obecnie dodawany do wielu kosmetyków myjących. Wpisany na listę środków szkodliwych. Może wywoływać raka, gdyż często SLS i SLES wchodzące w skład kosmetyków mogą być zanieczyszczone rakotwórczymi dioksanami.
Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, upośledzają czynności gruczołów apokrynowych, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków). Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. Powodują podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. Produkty z ich zawartością nie powinny być używane przez kobiety w ciąży i karmiące oraz do pielęgnacji niemowląt.
Tetrasodium EDTA - Sól tetrasodowa kwasu wersenowego
Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. więcej tutaj
Phenoxyethanol - Fenoksyetanol związek z grupy alkoholi
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu.
Lauric Acid - Kwas laurynowy – organiczny związek chemiczny, nasycony kwas tłuszczowy, który wspomaga układ immunologiczny. Występuje w naturalnych tłuszczach i olejach, szczególnie w oleju z orzechów kokosowych.
Popularny składnik do produkcji mydła.
Stearic Acid - Kwas stearynowy
Substancja renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych z warstwy rogowej naskórka. Dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową i częściowo hamują proces wymywania lipidów z warstwy rogowej naskórka.
Kwas stearynowy pełni również rolę stabilizatora emulsji, czyli chroni np.krem przed rozwarstwianiem, a tym samym przedłuża trwałość kosmetyków.
Pentasodium Pentate
Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks przez co może wpłynąć na stabilność i wygląd kosmetyków. Stosowany głównie w farbach do włosów i środkach myjących.
Tetrasodium Etidronate - Sól tetrasodowa kwasu etidronowego
Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Substancja dozwolona do stosowania w ograniczonym stężeniu. Maksymalne stężenie dopuszczane do stosowania:
 • w produktach do włosów to 1,5%
 • w mydłach to 0,2%
Cinnamaldehyde - Aldehyd cynamonowy
Organiczny związek chemiczny z grupy aldehydów. Jest to nienasycony aldehyd występujący w olejkach eterycznych, głównie w olejku cynamonowym.
Limonene - Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. 
Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Składnik kompozycji zapachowych.
Linalool - Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. 
Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Składnik kompozycji zapachowych.
Jak widać na liście składników mamy substancje mogące wywoływać alergie jak również substancje rakotwórcze.
Zastosowanie produktu:
Niewielką ilość pianki nanieść na wilgotną gąbkę lub bezpośrednio na skórę. Wykonać delikatny masaż okrężnymi ruchami w celu uzyskania puszystej piany, następnie spłukać ciepłą wodą.

Moje wrażenia po użyciu kosmetyku

Pierwsze wrażenie:

Nigdy wcześniej nie używałam produktu do mycia ciała o takiej konsystencji. Szczerze przyznam, że gdy odkręciłam opakowanie byłam trochę zdziwiona.

Konsystencja wydawała mi się mało wydajna, a tu zdziwienie, nie trzeba dużo produktu by się umyć. Więc to na pewno duży plus. Zapach ładny - trochę chemiczny i niestety mało trwały. Lubię gdy kosmetyki do kąpieli pozostawiają miły zapach na skórze i w zaparowanej łazience, a tu nic.

Skóra po użyciu tej pianki jest nawilżona, nie wymaga od razu nałożenia środka nawilżającego, nie pozostawia uczucia suchości. Kolor nie pozostaje na skórze - czego się obawiałam, ani na gąbce czy wannie. Inną wadą tego produktu jest to, że się słabo pieni. Po zapewnieniach producenta spodziewałam się czegoś lepszego.

Wrażenie po dalszym stosowaniu:

Produktu używam od dwóch tygodni i jest naprawdę wydajny. Zapach jakoś nadal nie przypadł mi do gustu, lepszy zapachowo jest mój peeling z YASUMI. Napiszę więcej po zużyciu kosmetyku.

   Moja ocena: 3/6

  Podczas opracowywania zawartości postu korzystałam ze storn: 
  http://www.glossybox.pl/organique-pianka_do_kapieli_pomaranczowa
  http://www.organiquecosmetics.pl
  http://www.kosmopedia.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz