Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

poniedziałek, 10 czerwca 2013

NIVEA Aqua effect Matujący krem nawilżający na dzień. Cera mieszana i tłusta.


NIVEA Aqua effect Matujący krem nawilżający na dzień. 
Cera mieszana i tłusta.

http://www.nivea.pl

Opis: Matujący krem nawilżający na dzień wzbogacony w algi oceaniczne i Hydra IQ. Zawiera filtr UV.
Kierunek działania:
  • zapewnia głębokie nawilżenie bez zatykania porów
  • dzięki filtrom UV pomaga chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych
  • redukuje błyszczenie i matuje dzięki efektywnej formule kontrolującej wydzielanie sebum
  • formuła z algami oceanicznymi rewitalizuje skórę


Przeznaczenie: skóra mieszana i tłusta
Pojemność: 50ml
Cena produktu: 8,99 (Promocja Rossmann)

Skład:
Aqua – woda,
Glycerin – Gliceryna - Alkohol trójwodorotlenowy,
Hydrofilowa substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotor przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywnośći wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.
Cyclomethicone – Cyklometylosiloksan - Związek krzemu,
Wpływa na właściwości aplikacyjne - zapewnia łatwiejszą aplikację preparatu, ułatwia rozsmarowywanie na skórze.
Ethylhexyl Salicylate - salicylan 2-etyloheksylu – Octisalate,
Filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.
Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 5%
Alcohol Denat. - alkohol denaturowany (alkohol SD 10-40, SD-alcohol, SD-alcohol 40, SD-alcohol 40-B),
Etanol, ale skażony innymi substancjami chemicznymi, pospolity w tonikach, może wysuszać, podrażniać skórę a także alergizować.
Jeżeli alkohol rozpoczyna listę składników, oznacza to, że jego stężenie jest duże a kosmetyk nie będzie nadawał się do regularnego używania. Gdy znajduje się na dalszych pozycjach a w jego towarzystwie występują substancje nawilżające (glycerin, propylene glycol, sorbitol, lecithin) to kosmetyk powinien być dobrze tolerowany przez skórę.
Tapioca StarchTapioca,
Skrobia pozyskiwana z pączka manioka jadalnego - rośliny tropikalnej pochodzącej z Brazylii.
Stosowana w emulsjach nadaje skórze miękkie, jedwabiste uczucie.
Methylpropanediol - GLIKOL METYLOPROPANOWY,
W kosmetykach pełni funkcję rozpuszczalnika. Może powodować słabe podrażnienie błon śluzowych oczu.
Cetearyl Alcohol - Mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego,
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy
Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe (aplikacyjne).
Octocrylene - ester 2-etyloheksylowy kwasu 2-cyjano-3,3-difenyloakrylowego – Oktokrylen,
Filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.
Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 10% (w przeliczeniu na kwas).
Butyl Methoxydibenzoylmethane – 1-(4-tert-butylofenylo)-3-(4-metoksyfenylo)propano-1,3-don – Avobenzone,
Filtr UV, chroniący skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.
Znajduje się na liście substancji promieniochronnych dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 5%.
Myristyl Myristate - Mirystynian tetradecylu,
Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.
Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie.
Cymbopogon Citratus Extract – olejek uzyskiwany z Trawy cytrynowej,
Naturalny olejek trawy cytrynowej otrzymywany w procesie destylacji parą wodną liści palczatki cytrynowej Cymbopogon schoenanthus z Gwatemali. Posiada intensywny, jasny cytrusowy zapach.
Olejek trawy cytrynowej ma właściwości pobudzające i odświeżające. Działa antyseptycznie. Poprawia nastrój i samopoczucie. Znosi zmęczenie i energetyzuje.
Oryza Sativa Extract – olej ryżowy,
Otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno nasion ryżu. Posiada charakterystyczny zapach i ma lekko pomarańczowe zabarwienie. Zawiera kwas oleinowy oraz linolowy oraz witaminę E.
Nawilża, regeneruje i wygładza skórę. Ma działanie antyoksydacyjne.
Aluminum Chlorohydrate - Hydrat chlorku glinu,
Składnik pochodzenia mineralnego. Sól rozpuszczalna w wodzie, która ma silne działanie ściągające.
Problemy jakie mogą wystąpić to: stany zapalne skóry i granuloma (guz powstały z tkanki ziarninowej - ziarniniak).
Octyldodecanol – Oktylododekanol,
Składnik zmiękczający i ułatwiający zmieszanie składników, zapewniający ich stabilizację. Dający uczucie wnikania kosmetyku w skórę. Może podrażnić mieszki włosowe.
Sodium Phenylbenzimidazole Sulfonate,
Filtr przeciwsłoneczny. Pochodzenia chemicznego. UV-absorbent, substancja filtrująca promieniowanie UVB, chroniąca skórę przed przedwczesnym starzeniem, a także poparzeniem słonecznym.
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer - Kopolimer akryloilodimetylotaurynianu amonu i poliwinylopirolidonu,
Modyfikator właściwości reologicznych - wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego powodując wzrost lepkości. Ponadto pełni rolę stabilizatora emulsji (np. kremów), chroni przed rozwarstwieniem, a tym samym przedłuża trwałość produktu.
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer - Kopolimer kwasu akrylowego i alkilometakrylanu o długości łańcucha C12-22,
Stabilizator emulsji (np. kremów) i zawiesin (np. pilingów), zapobiega m.in. przed rozwarstwianiem, przedłuża trwałość kosmetyków.
Sodium Stearoyl Glutamate - Wodorowęglan sodu N-(1-oxooctadecyl)-L-glutaminian,
Emulgator
Sodium Chloride - Sól sodowa kwasu chlorowodorowego,
To podstawowy składnik soli kuchennej, warzonej i drogowej.
Jest to nieorganiczny związek chemiczny. Występuje w postaci bezbarwnych kryształów. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. W kosmetykach powoduje wzrost lepkości produktu. Przy zbyt wysokim stężeniu może powodować podrażnienie skóry i oczu. Może także wysuszyć włosy i skórę. Propylene Glycol - Glikol propylenowy,
Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry.
Zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.
Phenoxyethanol – Fenoksyetanol,
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu.
Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%
Methylparaben - 4-hydroksybenzoesan metylu,
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu
Najnowsze badania zatwierdzone przez Komisję Europejską wskazują na bezpieczeństwo stosowania tej substancji w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.
Ethylparaben - Ester kwasu p-hydroksybenzoesowego,
Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu.
Najnowsze badania zatwierdzone przez Komisję Europejską wskazują na bezpieczeństwo stosowania tej substancji w kosmetykach w ograniczonym stężeniu.
Trisodium EDTA - trisodowa EDTA sól kwasu etylenodiaminotetraoctowego,
Jest stosowany w kosmetyce i w produktach higieny osobistej, jako środka chelatującego z zdolność do wiązania jonów metali.
Benzyl Alcohol – alkohol benzylowy,
Stosowany jako składnik substancji zapachowych. Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Substancję tę w kosmetykach stosuje się jako:
  • substancję konserwującą, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem),
  • składnik kompozycji zapachowych
  • rozpuszczalnik dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku
  • regulator lepkości, rozrzedza preparat kosmetyczny
Citronellol - 3,7-dimetylookt-6-en-1-ol,
Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Linalool,
Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Geraniol,
Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach pelargonii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Parfum – składnik zapachowy, może być alergenem.


składnik - mogący wywołać alergię
składnik - wpisany na listę środków rakotwórczych
składnik - pochodzenia roślinnego
  
Sposób użycia: Nałóż krem rano na oczyszczoną skórę twarzy, delikatnie wmasowując go okrężnymi ruchami. Unikaj okolic oczu. Dla optymalnych rezultatów używaj całej linii NIVEA® AQUA EFFECT dla cery mieszanej i tłustej.

Moja opinia

Pierwsze zastosowanie:
Krem zapakowany w szklany słoiczek, zabezpieczony od zewnątrz srebrną folią. Po otwarciu od razu czuć śliczny zapach kremu. Konsystencja niezbyt gęsta, ale fajnie nabiera się na palce i rozsmarowuje na skórze.. Po pierwszym nałożeniu odczucie ochłodzenia twarzy, nie pozostawia tłustej powłoki, świetnie się wchłania. Skóra wydaje się nawilżona, nie odczułam napięcia i nadmiernej suchości skóry. Efekt zmatowienia utrzymuje się około czterech godzin. 
Jest to idealny krem na lato gdyż posiada filtry UVB i UVA, może nie za wysokie, ale ja takich nie potrzebuję, zresztą ostatnio słońca u nas jak na lekarstwo.

Osobiście krem bardzo mi odpowiada. Nie podrażnia moich oczu, ma przyjemny zapach i skóra nie błyszczy się po jego zastosowaniu.
Po drugie bardzo ładnie się prezentuje w swoim szklanym opakowaniu.
Z przyjemnością sięgnę po inne produkty z tej linii. Strona NIVEA

Moja ocena: 5/6

Po dłuższym stosowaniu: ? na razie jest ok
Opracowując tekst korzystałam ze stron:
http://www.nivea.pl
http://pl.wikipedia.org
http://www.kosmopedia.org/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz