Moja mała twórczość

Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej małej "twórczości". Postaram się pokazać to co robię w wolnych chwilach. Jeśli coś Ci się spodobało - mogę coś podobnego wykonać dla Ciebie. Pisz śmiało na madmad35opole@interia.pl . Na pewno się dogadamy.
Blog poszerzę również o krótkie informacje na temat kosmetyków, które trafiają do mojej kosmetyczki. Pozdrawiam Magda

środa, 1 maja 2013

LOVE ME GREEN Organiczny krem do ciała karite exotique

-->

LOVE ME GREEN Organiczny krem do ciała karite exotique




    Kierunek działania: nawilża, odżywia i ochroni skórę.
    Przeznaczenie: do każdego rodzaju skóry
    Pojemność: 200 ml (pełen produkt) otrzymujemy 30ml
    Cena pełnego produktu: 129zł

Właściwości:
Organiczny balsam do ciała opracowany w celu w celu nawilżenia górnych warstw naskórka, odżywienia i ochrony skóry. Jego stosowanie daje efekt długotrwałego nawilżenia i odnowy warstwy lipidowej - nawet bardzo suchej skóry. Balsam wyjątkowo szybko się wchłania pozostawiając na powierzchni skóry naturalny połysk, nie zostawiając tłustego filmu. Skóra staje się jedwabiście gładka.



Aktywne składniki:

ZAPACH: Karite exotique

Masło shea zwane też z języka francuskiego masłem karite, było od wieków znane i stosowane do pielęgnacji skóry w krajach afrykańskich. Właściwie masło shea nie jest masłem a olejem pozyskiwanym z nasion dziko rosnącego w Afryce drzewa - Masłosza Parka.
Dzięki swoim walorom Masło shea znalazło liczne zastosowania. Używa się go w kuchni afrykańskiej, jako dodatek do wielu potraw, oraz w kosmetyce, gdyż wykazuje działanie nawilżające, zmiękczające, przeciwzmarszczkowe, odprężające i antystresowe. Charakteryzuje się orzechowym zapachem.
Masło shea jest niezwykle bogatym źródłem witaminy A, E i F. Zawiera także naturalne filtry, chroniące skórę przed szkodliwymi promieniami UVB. W kosmetyce ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza w pielęgnacji skóry dojrzałej i wrażliwej. Nie zatyka porów, długotrwale nawilża, łagodzi podrażnienia, wypryski, a nawet objawy łuszczycy. Zapobiega również procesom starzenia się skóry. Łatwo się wchłania i jest to kosmetyk bardzo delikatny, dlatego stosuje się go nawet do pielęgnacji niemowląt.

Aloes

Aloes - rodzaj jednoliściennych sukulentów liściowych. Wyróżnia się około 400 różnych gatunków aloesu. Występuje na Półwyspie Arabskim, Afryce i na Madagaskarze. Jako roślina kosmetyczna wykorzystywany był już w starożytności.  Aloes zawiera około 99% wody, a prócz tego szeroki wachlarz leczniczych składników. Pozostały 1% zawiera potężną porcję witamin, minerałów, steroli roślinnych, kwasu salcylicylowego, aminokwasów, enzymy, cukier, ligniny i inne. Zawarte w aloesie polisacharydy mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Aloes zawiera w sobie witaminy z grupy A, C i E, jak również tiaminę, ryboflawinę i B12, kwas foliowy i cholinę. Ma w sobie różne minerały m.in: żelazo, chrom, cynk, miedź, mangan, magnez, sód, potas i wapń.
Aloes w kosmetologii wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji kremów o działaniu nawilżająco-regenerującego. Wpływa on na szybkość podziałów komórkowych dlatego ma też działanie odmładzające (liftingujące).
W aloesie występuje również duża zawartość saprofin czyli substancji myjących, dlatego jest to częsty składnik mydeł i płynów pod prysznic. Nadaje on właściwy skórze odczyn pH, nawilża, wygładza i działa niszcząco na bakterie i grzyby.
Aloes znany jest ze swoich właściwości chłodzących, stąd stosowany jest do leczenia oparzeń słonecznych.  Sok z liści aloesu jest pomocny przy leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, pryszcze i trądzik różowaty. Sok z aloesu przyspiesza regenerację skóry i gojenie ran. Tworzy barierę ochronną skóry  i zapobiega utracie wody.

Olej migdałowy

Olej migdałowy pozyskuje się dzięki wyciskaniu na zimno nasion Migdałowca pospolitego.
Olejek migdałowy stosowany jest jako składnik lotionów, mleczek, mydeł, perfum i kremów.Nadaje się do każdej cery. Nie jest ciężki ani tłusty, bardzo dobrze  jest wchłaniany przez skórę. Ma działanie łagodzące i uspokajające, nadaje się do stosowania u dzieci.
Szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się.
Olej słodkich migdałów składa się głównie z glicerydów kwasu oleinowego i linolowego, które nadają cerze kwaśne pH (~5,5)
 Właściwości:
• zmiękczające i odżywcze
• nie powoduje alergii
• odbudowuje mikroflorę skóry
• odmładza skórę - uruchamia odrodzenie komórek w zewnętrznych warstwach skóry
• łagodzi podrażnienia
• dostarcza witamin A i E

Gliceryna

Jest alkoholem trójwodorotlenowym, przezroczystym płynem o konsystencji syropu. Ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Jako dobry rozpuszczalników tłuszczów i innych lipidów stosowana jest do produkcji kremów, pomadek i innych produktów kosmetycznych. Oprócz zdolności do homogenizowania składników produktów kosmetycznych ma też własności nawilżające skórę.Wiąże wodę w skórze i ułatwia przenikanie innych substancji do skóry. Dzięki tej właściwości ma ona zdolność przyciągania wody z zewnątrz i z głębszych warstw skóry, zwiększając ilość wody w warstwach powierzchniowych skóry. Jednak gliceryna nie powinna być stosowana w postaci czystej, ponieważ może wystąpić efekt odwrotny i zwiększy się utrata wody ze skóry (szczególnie w przypadku skóry suchej). Dlatego glicerynę należy stosować w połączeniu z innymi substancjami nawilżającymi lub olejami.Stosowana w dużych ilościach może uwrażliwić skórę. Głównym źródłem gliceryny w przemyśle są tłuszcze roślinne i tłuszcze zwierzęce. Gliceryna znajduje się też w niektórych owocach i warzywach. Gliceryna, zwana również glicerolem jest obecna we wszystkich lipidach, zarówno roślinnych jak i zwierzęcych a więc jest również składnikiem ludzkiej skóry. Gliceryna roślinna otrzymywana jest zwykle z oleju palmowego lub kokosowego.
Badania naukowe potwierdzają, że gliceryna stosowana w połączeniu z emolientami, kwasami tłuszczowymi, antyoksydantami, lecytyną i wieloma innymi składnikami – poprawia wygląd skóry, zapobiega wysuszaniu i pomaga w utrzymaniu zewnętrznej bariery ochronnej. Gliceryna wspomaga prawidłową funkcję lipidów skóry i pomaga w utrzymaniu homeostazy skóry.

Olej z Sezamu indyjskiego (SESAMUM INDICUM) 


Sezam indyjski to jednoroczna roślina oleista z rodziny połapkowatych. Uprawiana głównie w Indiach i Chinach. W kosmetyce wykorzystuje się olej z nasion tej rośliny. Służy on do produkcji wysokogatunkowych mydeł. Z kwiatów sezamu pozyskuje się olejki eteryczne.

Sposób użycia
Stosować na oczyszczoną skórę ciała 1-2 razy dziennie rozprowadzić kolistymi ruchami.
Składniki INCI:
AQUA (WATER), SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER EXTRACT*, OLUS (VEGETABLE) OIL, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CERA ALBA (BEESWAX), OCTYLDODECANOL, POTASSIUM PALMITOYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, BENZYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), FAGUS SYLVATICA (BEECH TREE) BUD EXTRACT*, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA WAX) CERA, DEHYDROACETIC ACID, ROYAL JELLY EXTRACT*, BENZOIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SORBIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PLUMERIA ALBA FLOWER EXTRACT

Kwiat Plumeri białej (Plumeria alba) - drzewo z rodziny toinowatych (Karaiby)



Moje wrażenia po zastosowaniu kosmetyku

Krem do ciała ma bardzo przyjemny zapach. W sumie spodziewałam się zapachu z nutą migdałów, które bardzo lubię, ale nie czuć ich (a przynajmniej mój nos ich nie wyczuł). Krem fajnie się rozprowadza, bardzo dobrze wchłania. Wydajność produktu dość dobra. Skóra po nałożeniu kremu gładka i przyjemna w dotyku.
Chętnie stosowałabym ten produkt dłużej, jednak jego cena jest zbyt wysoka jak na moje wydatki kosmetyczne miesięcznie. Nawet zniżka na zakup produktu dołączona do pudełka, nie jest wystarczającym bodźcem do ich zakupu, zwłaszcza, że trzeba zrobić zakupy na ponad 200zł by go wykorzystać.
Próbka zbyt mała by stwierdzić długotrwałe działanie kosmetyku. Wystarczy góra na dwa razy. Trafia do kosmetyczki wyjazdowej do zużycia już wkrótce tego co zostało.
Moja ocena:
Po pierwszym użyciu: 5/6
Po stosowaniu dłuższy czas:?
Skorzystałam z produktu dwukrotnie. Zapach super, wydajność również. Trudno mi jednak ocenić skuteczność balsamu. Zbyt mała próbka do testu. Czy poleciłaby innym. Jak go stać na takie kosmetyki i chce coś naturalnego to tak, choćby dla samego zapachu. W innym przypadku, lepiej kupić trzy inne balsamy o podobnym działaniu. Aktualizacja 26.05.2013

*opracowując tekst korzystam ze stron Glossybox, producenta kosmetyków i wikipedii

1 komentarz:

  1. Ja kupiłam większe opakowanie. Po dłuższym stosowaniu wcale nic nie pomaga. Skóra może i jest jedwabista, ale na dłuższą metę wcale nie nawilża jak to obiecuje producent.
    Cena dodatkowo powala i w porównaniu nawet z innymi kosmetykami naturalnymi jest bardzo droga.
    Podobnie jak Ty nie mam zamiaru nigdy więcej kupić tych produktów.

    OdpowiedzUsuń